Zdejší veřejnosti není tak úplně neznámá, zúčastnila se už malířských workshopů Artkontakt a Milíře, samostatně se ale v Karlových Varech představuje poprvé.

Lenka Malíská, která světlo světa poprvé spatřila v září roku 1981 v Ostrově, vyrůstala v rodině návrháře porcelánu a porcelán jako by se stal jejím životním osudem. V letech 1997—2001 studovala na karlovarské střední průmyslové škole keramické, kde také už od roku 2004 vyučuje kresbu, malbu na porcelán a navrhování. Mezitím ovšem stihla absolvovat Fakultu užitého umění a designu na Univerzitě Jana Evangelisty Purkyně v ateliéru keramiky a porcelánu u prof. Pavla Jarkovského a pobýt na stážích u prof. Huberta Kittela na Hochschule für Kunst und Design v Halle a u prof. Pavla Baňky v Ateliéru fotografie.

Přes své mládí získala už i významná ocenění, v roce 2006 Vynikající studentský design, o rok později 3. místo na Grand prix Mobitex a loni jednu ze tří hlavních cen Junge Kunst Passau.

Vzhledem k výše řečenému možná překvapí, že na výstavě v Imperialu téměř nenajdete porcelán. Ne že by tam nebyl vůbec, ale expozici dominují obrazy. Nejzajímavější z nich pocházejí z cyklu, který dal výstavě jméno, Diary, tedy Deníky.

Momentky ze života, často kresebně přepracované fotografie datované nejenom dnem, ale i hodinou a minutou svého vzniku. Výstava, která působí obdivuhodně kompaktním dojmem, bude v Imperialu otevřená dnem i nocí až do 28. února a rozhodně stojí za návštěvu.