Denisa Dimitrovová, Adéla Leinweberová a Barbora Oblazná se poznaly během školní docházky na ZŠ a ZUŠ Rybáře ve třídě Milady Machkové. Ve studiu pak všechny tři pokračovaly na Střední průmyslové škole keramické v Karlových Varech pod vedením profesorů Benedy, Bárty, Špíze, Kožíška, Balšána, Samce, Hanka, Kroupy, Knapka a paní Rundové.

Tehdy se už jejich cesty začaly rozcházet. Denisa s Adélou studovaly grafický design, ale postupně u nich pod vlivem ředitele Galerie G4 v Chebu Zbyňka Illka převládl zájem o fotografii, Barbora se věnovala modelářství porcelánu.

Po maturitě se pak rozešly úplně, Adéla Leinweberová studuje fotografii na pražské FAMU, Denisa Dimitrovová rovněž fotografii, ale na Univerzitě Jana Evangelisty Purkyně v Ústí nad Labem, a pouze Barbora Oblazná zůstala věrná porcelánu a západním Čechám a je studentkou designu keramiky a porcelánu na Západočeské univerzitě v Plzni.

Výstava NEDOŽITKY, kterou po prvním roce vysokoškolského studia společně připravily, přitom dokazuje, že ani rozchod do různých světových stran neznamenal konec všeho, co kdy měly společného. Na jednu stranu se loučí s městem, kde vyrostly a kde měly a mají rodiče, přátele a zázemí, a „naposledy si přiznávají, čím zde žily, co prožily a hlavně to, co si v Karlových Varech NEDOŽILY“, na straně druhé ale ničím nenaznačují, že by tomu všemu měl být navěky konec. Výstava je tak mnohem víc příslibem do budoucna, než bilancí toho, co uplynulo.

Výstava NEDOŽITKY (fotografie, porcelán, videoprojekce) bude v Galerii Duhová paleta otevřena do 27. března.