Hot Shot Night se z Lokte přestěhovala do Nejdku. Odložený koncert si fanoušci tvrdé muziky vychutnají už v pátek 21. září v nejdeckém kulturním domě. „Všechny kapely nám potvrdily svou účast,“ řekl pořadatel akce Vladimír Suchan s tím, že na tento koncert platí také lístky prodané na původní termín v Lokti.

Tahákem nejdecké ´horké noci´ bude nejen chebská formace Pandemia, ale především poměrně mladá skupina Škwor. Kapela hraje od roku 1998 a za tu dobu ale už stihla vydat pět desek. Na svém kontě má jednu Zlatou desku z roku 2005 a poslední album Loutky se ihned po svém uvedení na trh dostalo mezi TOP 10 nejprodávanějších kompaktů v republice. Podzimní část turné Škworu má být s novým civilnějším scénografickým pojetím, kde bude společně se speciálně světelným zpracováním scény i více prostoru pro samotné hudebníky.

Hned následující víkend je možné navštívit dvě další hudební akce. Ve čtvrtek 27. září přijede do Toužimi v rámci svého turné kapela Harlej, která s sebou přiveze hosty De Bill Heads a Mawson. V pátek 28. září pak v Lidovém domě v Karlových Varech oslaví pětadvacet let na hudební scéně Hudba Praha. Zavzpomíná na doby Jasné Páky a přiveze i Luboše Pospíšila a Bohouše Zatloukala.

V sobotu 13. října zavítá do karlovarského Lidového domu skupina Pestalozzi se svou novou deskou. Zajímavý zážitek slibuje koncert v sobotu 27. října v nejdeckém kulturním domě. Postarají se o něj jako protagonisté Natálie Kocábová a Michal Pavlíček mladší. Doplní je karlovarská kapela Zajíc Company.

Vzpomínat se zase bude v sobotu 10. listopadu v Lidovém domě. Éru Stromboli a Big Heads připomenou Michal Pavlíček starší a Bára Basiková.

Listopad ale bude ve znamení opravdu velkých koncertů. Do Sokolova na zimní stadion míří v rámci svého podzimního turné populární Chinaski . Bude to jediná zastávka kapely v Karlovarském kraji. Také Support Lesbiens vyráží na turné a slibují jeden koncert v regionu. Ten se uskuteční v rámci dne studentstva 17. listopadu v Lidovém domě v Karlových Varech, Staré Roli. „Díky podpoře města Karlovy Vary bude pro studenty na tento koncert minimální vstupné,“ uvedl Suchan.

Vsobotu 17. listopadu ožije i kulturní středisko v Horním Slavkově. Přijede sem nestárnoucí uskupení Coda a také Uriah Heep revival. Na konci listopadu pak v Kulturním domě v Nejdku potěší své fanoušky skupina Wohnout.

Rozpis koncertů nebo případné změny je možné sledovat také na internetu na adrese www.vlny-musicag.cz. Do konce roku slibuje pořadatel ještě minimálně tři další koncerty, které jsou stále v jednání. Které kapely do regionu míří, to se objeví na zmíněných stránkách, kde jsou také informace o cenách vstupenek či o místech předprodeje.