Jako každý rok i letošní červenec bude ve znamení operního festivalu, který pořádá Jan Ježek. Premiéru bude mít Smetanova Prodaná nevěsta (11. a 12.7.) a také Verdiho Aida (18. a 19.7.). Poslední červencový víkend pak bude patřit již tradiční Dvořákově Rusalce.

Rockoví příznivci se však ještě předtím mohou těšit na koncerty Tří sester (30. 5.), Katapultu (31. 5.), No Name a Support Lesbiens (14. 6.), Wohnout a Horkýže Slíže (20. 6.) a především na největší tahák letošní open air rockové sezony – koncert legendárních Jethro Tull (21. 6.), který je už nyní ale beznadějně vyprodán! Na své si 6. června přijdou i fanoušci country, protože v rámci festivalu Na cestě – On the road se v přírodním divadle představí Věra Martinová, Robert Křesťan, Pavel Bobek a bratři Nedvědi.

V srpnu tu vystoupí Helena Vondráčková (23. 8.) a na úplný konec prázdnin zahrají úvalské kapely Divokej Bill a Medvěd 009 (30. 8.).

Kromě hudby se v amfiteátru uskuteční i divadlo. 29. června se zde uskuteční přehlídka amatérských souborů interpretujících Járu Cimrmana. K operám a rockovým koncertům se podrobněji vrátíme na některé z dalších kulturních stránek.