Skupina Mňága a Žďorp patří už řadu let mezi špičky tuzemské scény. O kvalitách jejich textů a hudby se fanoušci mohou přesvědčit už v sobotu 24. listopadu v karlovarském hudebním klubu Rotes Berlin. Co návštěvníky koncertu čeká, vysvětlil zpěvák, kytarista a textař kapely Petr Fiala.

Bude sobotní koncert něčím výjimečný, nebo se jedná o klasické vystoupení v rámci turné?
Nabídneme posluchačům klasický dvouhodinový koncert. Zajímavostí bude, že během vystoupení zahrajeme tři nebo čtyři písničky z nového alba, které vyjde až v příštím roce.

Máte vy osobně ke Karlovým Varům nějaký vztah?
Ke Karlovým Varům mám vřelý vztah. Má manželka Zuzana z tohoto města pochází a já jsem navíc v Karlových Varech i bydlel. Velmi rád zde vystupuji. Přímo na jevišti klubu Rotes Berlin jsem se také ženil. V sobotu to bude v podstatě na den přesně, tak alespoň oslavíme s manželkou výročí.

Jak hodnotíte letošní koncertní sezonu kapely?
Pro Mňágu a Žďorp byla velmi úspěšná. Zahráli jsme řadu koncertů na festivalech i samostatných a všude jsme byli dobře přijati publikem. Vše nám teď vychází dobře.

Na vaší kapele je zvláštní, že ji rádi poslouchají jak rockeři, tak vyznavači punku i popu. Čím si to vysvětlujete?
Když to řeknu neskromně, tak to bude asi tím, že máme dobré písničky, které lidem lahodí a najdou se v nich.

Jaké máte plány do budoucna? Co vás čeká?
Před dvěma týdny jsme dokončili novou desku, která vyjde příští rok. Nese pracovní název Na stanici polární. Kapela se tam předvádí velmi kompaktně a myslím, že se lidem bude líbit. Zároveň postupně připravujeme vydání nějakého archivního nosiče, který by zmapoval náš vývoj a obsahoval by různé raritky. Lidé se mohou o naší kapele dozvědět víc na internetových stránkách www.mnaga.cz. rozhovor vedl Jan Havelka