Tak například ve Stanovicích pořádají oslavy 650 let od založení obce. Nával akcí bude i v Lokti, kde se na hradě představí již dnes nezávislé rockové kapely, v Zahradní hospůdce U Gardnera se zase uskuteční celovíkendový multikulturní festival a v amfiteatru se představí amatérská divadla prezentující dílka Járy Cimrmana. Ve Vojkovicích pořádají pro změnu blues–rockový festival a v neděli nezůstanou pozadu ani Karlovy Vary, když se na na koupališti Rolava představí například Kozatay, Yellow nebo Jazz Booster v rámci Karlovarské rockové mapy.

Stanovice

Slavnosti k 650 letům založení obce 27.–29. 6. Oslavy začnou v pátek v 19.00 taneční zábavou a budou pokračovat v sobotu a neděli (po oba dny od 12.00 h), kdy budou účinkovat Michal David, Petr Spálený, Beatles revival, Cop, Petr nebo Pavel, Smokie revival, Wabi Daněk a další. K tomu pořady pro děti, jarmak, šermíři a atrakce.

Vojkovice – Jakubov

Hospoda Na statku Blues–rockový festival Derna fest – Účinkují kapely Blues Klan, Hendrix Friends, Led Zeppelin revival a Mick Wathling Experience. Finišem večera bude jam session a další zábava. V sobotu od 15.00.

Loket

Hospoda U Gardnera (+ zahrada) Do dna! – Festival k výročí pěti roků LOKu, 27.–29. června: Multikulturní ultramaraton Divadla BezDirky začne v pátek v 18.00.

Hrad Loket

Koncert kapel – Düse s kytaristou ze saskokamenických Volt a Jari, bubeníkemz jenských Rodeo Queen; Goldner Anker – garage punk z Německa s charizmatickou zpěvačkou spřízněná s Robert and the Roboters; Mitote – post hardcore z Plzně; Universal Young Musician – post hardcore ze Sokolova. V pátek ve 20.00.

Rolava

Na karlovarském koupališti Rolava se bude v neděli odpoledne konat koncert v rámci Karlovarské rockové mapy. Vstup na tuto akci bude zdarma a posluchačům se představím regionální kapely několika žánrů hudebních stylů.

Lidé si poslechnou například kapely Kozatay, Yellow nebo Zajíc Company.