Výstava bude zahájena v pátek navečer v Galerii u Vavřince v Chodově.

Milana Neuberta netřeba, aspoň doufám, karlovarské kulturní veřejnosti blíže představovat. Letos sedmašedesátiletý keramik, člen Karlovarské oblasti Unie výtvarných umělců, má na kontě nespočet samostatných i skupinových výstav a jeho práce najdeme i ve veřejných prostorách, namátkou jmenujme karlovarský magistrát nebo vstupní prostory 1. českého gymnázia.

Dceru Milana Neuberta Janu Koškovou budou možná lépe než v rodném městě znát ve Francii. Po absolvování karlovarské keramické školy se totiž vydala na studia do Paříže, kde v letech 1991 až 1994 absolvovala Vysokou školu uměleckoprůmyslovou Ecole des Arts Appligues Duppere s následnými stážemi na Akademii Beaux Art Metz se zaměřením na expresivní malbu a plastiku a v ateliéru Ali Salem v Montpellier se zaměřením na volnou plastiku. Ve Francii také poprvé představila své práce na veřejnosti, v roce 1994 na absolventské výstavě v Ecole des Arts Appligues Duppere a rok nato opět v Paříži na společné výstavě v Institute de la Jeunese.

Doma v České republice, kde v současné době učí výtvarnou výchovu na Francouzském lyceu v Praze, má za sebou čtyři výstavy, Karlovaráci mohli její práce vidět v roce 2000 na výstavě v Galerii Kolonáda a v roce 2001 v Galerii Alfa Omega.

Výstava porcelánových objektů Milana Neuberta a obrazů Jany Koškové bude v Galerii u Vavřince v Chodově zahájena dnes v 17 hodin.