Předcházet tomu bude páteční rokáč tamtéž, na kterém se představí mimo jiné Wohnout a Horkýže Slíže.

Poplach v malém Lokti ovšem vypukne až v sobotu.

Koncert Jethro Tull je totiž od února beznadějně vyprodán a neexistuje žádná šance se na koncert s omezenou kapacitou dostat. V plné pohotovosti budou kromě pořadatelské služby i policisté a loketští hasiči, kteří budou koordinovat parkování návštěvníků na vyznačených plochách.

Hotely a penziony v Lokti mají obsazeno podobně, jako při mistrovství světa v motokrosu.

Podle promotéra koncertu Vladimíra Suchana z agentury Vlny budou rovněž zpřísněná bezpečnostní opatření. „Návštěvníky s fotoaparáty a videokamerami budeme nuceni vracet k autům. Kapela má ve smlouvě zákaz pořizování videí a fotografií. Pouze média budou mít možnost fotit, ale jen přes první tři písničky,“ upřesnil Suchan.

Sobotní koncert začíná od 20 hodin německými předskokany Mulle!, Jethro Tull zahajují ve 21 hodin. Vstup do hlediště pro diváky bude otevřen v 18 hodin.

Partička kolem Iana Andersona bude ubytována v Karlových Varech a hned následující den po koncertě odjíždí do Drážďan.

Pro ty, kteří nesehnali vstupenky na letošní koncertmá promotér Suchan dobrou zprávu: „Právě při jejich koncertu v sobotu budeme upřesňovat termín jejich dalšího koncertu v Lokti, který by se měl uskutečnit v červnu 2009. Jsme již dohodnuti, je třeba jen doladit některé detaily a přesný termín,“ řekl Suchan.