Scénu pod loketským hradem i letos navštíví řada hudebních hvězd. Vše odstartoval Lou Fanánek a jeho Tři sestry a Olda Říha s Katapultem.

Už tento víkend se pokračuje, punk a big beat ale vystřídají písničkáři.

Už podruhé se do Lokte vrací pohodový večer s kytarou. Projekt s názvem On The Road – Na cestě přiveze takové muzikanty, jako jsou bratři Nedvědové, Robert Křesťan či Věra Martinová se svým hostem z Anglie. Věra Martinová na svém posledním CD Věřím svým snům spolupracovala s britským zpěvákem, písničkářem a kytaristou Jamie Marshallem, který je autorem hudby k více než polovině písní a vystupuje na něm i jako interpret. Na základě této spolupráce vznikl nový koncertní program ve kterém Jamie Marshall vystupuje společně s Věrou a který tvoří písničky z tohoto nového CD, ale diváci nebudou samozřejmě ošizeni ani o ty největší hity, Až na vrcholky hor, Malý dům, Mý blues, Nebe, peklo ráj a další.

V polovině června pak do Lokte zavítají slovenští No Name a stálice české klubové scény Support Lesbiens. V pátek 20. června se pak pod hradem o něco přitvrdí společně s Wohnouty, Horkýže Slíže nebo Abraxasem. A v sobotu (21. června) Loket zažije největší akci letošní sezony.

Skotský zpěvák, flétnista, kytarista a hráč na mandolínu Ian Anderson sem přiveze svou kapelu Jethro Tull. Vstupenky na tento koncert byly vyprodány během necelého měsíce.

„Na místě nebudou k dostání žádné lístky. Opravdu žádné jsme nenechali přitisknout,“ upozornil během posledního víkendového koncertu organizátor hudebních akcí v loketském amfiteátru Vladimír Suchan.

Loket: Chystané akce na červen

Loket, pátek 6. června: On The Road – Na cestě Tour 2008: Věra Martinová, Jamie Marshall (GB), Robert Křesťan + Druhá Tráva, Pavel Bobek, Jan Nedvěd + František Nedvěd

Loket, sobota 14. června: No Name, Support Lesbiens, Eddie Stoilow, One Night Band, Yellow

Loket, pátek 20. června: Wohnout, Horkýže Slíže, Debill Heads, Zavřít, Abraxas

Loket, sobota 21. června: Jethro Tull, Mule – VYPRODÁNO

Ani zbytek léta nebude ochuzený o zajímavé hudební projekty. Na výběr zde budou mít fanoušci téměř všech žánrů. Od Divokého Billa, přes Helenu Vondráčkovou až po vůbec první etno fest v Lokti pod názvem Muli Bwanji Fest. Pozvání přijaly formace doslova z celého světa, například Iyasa ze Zimbabwe, Atéres z Kuby, Ruska a ČR nebo Tam Tam orchestra z Brazílie. Festival doplní výstava umění tajemného kmene Makondů.

Na koncerty bude možné chodit nejen v Lokti. Například karlovarský stadion AC Start letos hostí rockovou legendu Whitesnake a také slovenský Elán, ve Františkových Lázních zazpívá Iveta Bartošová, Petr Muk či legendární skupina Olympic, v Horním Slavkově se zase představí Kamil Střihavka a Ewa Farná.

(red)