V neděli 6. dubna od 17.00 hod. se uskuteční vystoupení houslového virtuosa Jaroslava Svěceného v klášterním kostele Zvěstování Panny Marie v Ostrově.

Jaroslav Svěcený představí kolekci slavných českých, italských, německých a francouzských houslí tří staletí nazvanou „Slavné evropské housle 18.–20. století“. V programu zazní skladby Vivaldiho, Corelliho, Händela, Bacha, Tartiniho, Bendy a kompozice Jaroslava Svěceného. Hudební doprovod na cembalo: Jitka Navrátilová.

Vstupné: přízemí 290, balkón 220 Kč. Lístky je stále ještě možno zakoupit v předprodeji v ostrovských infocentrech v domu kultury, na Staré radnici a v klášteře.

Koncert Jaroslava Svěceného v ostrovském klášterním areálu je součástí hudebního cyklu POSVÁTNÝ OKRSEK OSTROV – HUDEBNÍ SEZONA 2008. Smyslem projektu je využití nově zrekonstruovaných prostor barokního klášterního kostela Zvěstování Panny Marie s výbornou akustikou k provozování koncertů.

Projekt je určen také ke zvýšení zájmu obyvatel regionu o klasické hudební žánry, které doposud nebylo možno ve městě Ostrov provozovat v odpovídajících prostorách.

Jaroslav Svěcený je jako jeden z nejlepších současných českých houslistů výraznou osobností české hudební scény. Jeho sólová dráha začala již v době studií na pražské konzervatoři a Akademii múzických umění, kde studoval u profesorů Františka Pospíšila a Václava Snítila. Své vzdělání dovršil mistrovskými kurzy u slavných světových virtuosů Nathana Milsteina a Gidona Kremera. Jaroslav Svěcený je proslulý popularizátor houslové hry, zejména jeho televizní, rozhlasové a koncertní projekty přitahují publikum všech věkových skupin. Jeho početná koncertní turné a festivalová vystoupení obsáhla USA, Kanadu, celou Evropu, Brazílii, Kubu, Turecko, Izrael, Egypt, Libanon, Jordánsko, Spojené arabské emiráty, Saúdskou Arábii, Indii ad. Jaroslav Svěcený doposud natočil 40 CD s díly světových a českých autorů.

Jako první český houslista nahrál kompaktní disk pro Sony Classical. V roce 1996 mu byla udělena prestižní cena Masarykovy akademie umění za tvůrčí uměleckou činnost. Je také uznávaným znalcem historie a stavby houslí. Jeho koncertní projekt pod souhrnným názvem VIOLINO představuje housle významných houslařů 17.-20. století.