Už devatenáct let vydává Jiří Böhm, přezdívaný Karlovarský chodec, unikátní kalendáře, které zachycují Karlovy Vary a celý region ze všech možných úhlů. Za tu dobu vyšlo z jeho dílny 21 kalendářů (v letech 2001 a 2002 vydal dva). Ten zatím poslední nese název Karlovy Vary v kruhu.

„Dal by se popsat následovně: Karlovy Vary viděné mýma očima a zachycené optikou fotografa Ladislava Davida,“ komentoval zatím poslední dílo Jiří Böhm. Fotografie snímané objektivem „rybí oko“ zachycují významné objekty dnešních lázní. „Jsou na nich jak exteriéry města, tak interiéry významných budov. Na každé straně jsou dva snímky –– velký a malý,“ představil autor nový kalendář na rok 2012. K dostání bude jen na třech místech – v infocentru krajské knihovny, ve velkoprodejně knih v Intersparu a v knize v ulici I. P. Pavlova. „Na pult ale na sklonku minulého týdne přišlo pouze 120 kusů!“ upozornil případné zájemce Böhm.

Nápad vydávat originální karlovarské kalendáře se v hlavě Jiřího Böhma zrodil v letech 1992 a 93, kdy vytvořil kalendáře sám pro sebe. První, který se dostal takříkajíc mezi lidi, byl kalendář na rok 1994, který Jiří Böhm vytvořil společně se svým přítelem, malířem Františkem Holdošim a fotografem Jiřím Hubatkou. „Byl tříjazyčný a jmenoval se Zlatý věk Karlových Varů,“ zavzpomínal autor. Po čtyřech letech začal kalendáře vydávat sám. Díky jazykovým mutacím se staly vyhledávaným suvenýrem nejen pro Čechy, ale také pro zahraniční návštěvníky města.

Jiří Böhm už několik let tvrdí: „Tenhle kalendář je poslední!“ Rok co rok ovšem vydává další. Jak to tedy je? Je kalendář pro rok 2012 skutečně posledním? „Mám tři čtyři myšlenky na to, jak by mohl vypadat kalendář na rok 2013. Tím bych završil dvě desetiletí. A jestli bude poslední? Práce mě baví. Co mám taky dělat, když už jsem v důchodu a mám spoustu času? Nedovedu si představit, že bych jen tak zbůhdarma koukal z okna,“ naznačil Jiří Böhm.