Lákavou nabídku připravili na leden pořadatelé v Husovce. Hned na začátku, konkrétně 11. ledna, se můžete těšit na hudební lahůdku. Název Široko Daleko vám možná mnoho neřekne, prozradíme proto, že se za ním skrývají současní i bývalí karlovarští muzikanti.

Vedle Jindry Tolara se vám představí například Zdeněk Konopásek, hlavní protagonista legendární pražské skupiny Dvouletá fáma. A účast dalších zvučných jmen není prý vůbec vyloučena. Oddáte-li se při tom úvahám, jaké mají Karlovy Vary nadané rodáky, nemusíte se z nich nechat vytrhnout ani při následujícím koncertu Jiřího Dědečka (20. ledna). Je obecně známo, že i on je původně Karlovarák a není jen písničkářem, ale i výtečným překladatelem, básníkem, fejetonistou a předsedou Českého centra mezinárodního PEN klubu. Přijede představit svoje nové CD „Prší nám do Campari“, a tak lze očekávat, že jeho představení bude mít silný sociální podtext.

Ten bude mít i další představení na prknech Husovky, které však ještě nelze blíže specifikovat. Armáda spásy totiž zatím jen nesměle pootevírá dveře naší scény a jejich akce si v našem programu svoje pevné místo teprve hledají.

Dosud tedy není známo, jaká kulturní produkce v jejich režii v Husovce v lednu proběhne, jisté je však to, že jejím základním smyslem bude dobročinnost a pomoc bližnímu. A to už za diváckou účast stojí. Zváni jste 22. ledna.

Kuzmich Orchestra (25. ledna) tak trochu mate tělem. Nejedná se o žádný orchestr, ale seskupení pouhých dvou muzikantů. A cizokrajný název záhy stírá fakt, že se jedná o muzikanty ryze české. Dorota Barová sice občas budí klamný dojem, že je Polka (pochází z Ostravska), ale Josef Ostřanský je Brňák jako poleno. Muziku však hrají parádní – není divu, vždyť oba prošli soubory těch nejzvučnějších jmen.

Fanoušci Divadelního studia D3 se konečně dočkali. Už od října odkládaná premiéra Goldoniho situační komedie „Treperendy“ neodvratně buší na dveře. Vidět ji můžete 29. ledna. Nezbývá než věřit, že tentokrát ji už žádná zlomenina ani podobná katastrofa zdravotního či jiného charakteru nepřekazí.
Ze soudku keltské muziky jsme u nás v klubu už dlouho nepopíjeli, tak proč si to nedopřát tentokrát?

Vždyť BRAN je pro tuto příležitost jedna z nejlepších značek! Jádro kapely sice tvoří čeští hudebníci, ale cizinci jsou její přirozenou součástí a procházejí jejími řadami s naprostou samozřejmostí. Není divu, vždyť hudba BRANu je charakterizována jako „písně s mystickým nádechem, ovlivněné starými bretaňskými legendami, dobrodružstvím, tancem, melancholií a průzračností moře“.

Uznejte, že pro pravdivost výrazu takové hudby jsou cizinci nezbytní. Na koncert jste zváni 31. ledna.