Téměř deset let už je mimo provoz staré karlovarské letní kino. Jeho znovuzprovoznění si sice většina Karlovaráků přeje, ale vedení města tomu příliš nakloněno není. Nejde jen o finance, ale i lokalitu. Ta je pro provoz letního kina podle vedení magistrátu nevhodná. Lidé se ale přece jen včera po dlouhé době mohli oddat promítání pod širým nebem. Městská společnost KV City Centrum, která provozuje koupaliště Rolava, si totiž pronajala mobilní zařízení na promítání filmů. „Jde o přenosné zařízení, které na měsíc umístíme ke koupališti a v rámci tohoto zkušebního provozu zde promítneme čtyři filmy,“ informoval jednatelKV City Centra Pavel Ondrejcsik.

Prvním snímkem, který mohli lidé včera na Rolavě vidět, byly Svěrákovy Vratné lahve. Mobilní zařízenímáměstská společnost pronajaté od Kulturního domu v Sokolově. „Za to vlastně nic neplatíme. Budeme muset ale zaplatit distributory. Například Vratné lahve nás budou stát dvacet tisíc korun, běžné filmy stojí kolem pěti tisíc,“ upřesnil jednatel Ondrejcsik. Před plátnem, které bude za občerstvením, však nebudou k dispozici klasické tribuny. „V areálu umístíme několik laviček. Lidé si mohou promítání užít i na dekách či na vlastních lehátkách,“ doplnil . Promítat se bude za zkušebního provozu do konce srpna, a to každé pondělí od 21. hodiny.

Vstupné se vybírat zatím nebude. „Pokud se promítání na Rolavě osvědčí, pokračovali bychom v něm i příští rok,“ upozornil Ondrejcsik. I tak by mělo být kino mobilní. „Vždy by se přivezla technika. Aby ale plátno trvale zabíralo místo, tomu nakloněn nejsem. Z toho vyplývá i to, že kolem nebudou nastálo sedačky. Příští rok bychom vybírali i vstupné. Nyní to není možné, protože Rolava není oplocená. Příští rok by se to mělo ale změnit,“ dodal.