Letní kino opět rozezní hudba a vy se můžete těšit na zlatý hřeb večera, kterým bude koncert kapely Wanastowi Vjecy. Fanoušci české populární hudby se mohou těšit také na kapely, jako jsou Slza, Mandrage, Iné Kafe, Marka Ztraceného nebo kapelu Rybičky 48.

Součástí doprovodného programu bude také dobré jídlo nebo stánek nadace Můj nový život. „V areálu pořadatelé připraví také grilovací koutek. Návštěvníci si za symbolickou cenu koupí balíček surovin určených na gril, a budou tak moci předvést své grilovací umění. Ti nejoriginálnější získají hodnotné ceny,“ řekl za organizátory Petr Burian.

Pro nejmenší návštěvníky bude nachystaný bohatý doprovodný program s nafukovacími atrakcemi, tvořivými dílnami a dalšími aktivitami s časopisem Pastelka. Malé děti se mohou těšit i na malování na obličej, hry a zábavu s drobnými dárečky.

LÉTOFEST pomáhá  Nadaci Můj nový život, která se stará o onkologické pacienty a která pomáhá vracet pacienty a jejich rodiny do běžného života. Stánek nadace je součástí celé festivalové tour a ani Karlovy Vary nebudou o jeho účast ochuzeny.

Nadaci Můj nový život založila Lucie Cingrošová, která od roku 2006 pracuje jako sekundární lékařka Kliniky dětské hematologie a onkologie Fakultní nemocnice Motol Praha, a fotografka, publicistka a cestovatelka Kamila Berndorffová.
Cílem celého projektu je, aby se široká veřejnost dozvěděla konkrétní informace o problematice onkologických pacientů.

„Spousta lidí má v podvědomí, že rakovina je finále pro toho člověka. Přitom to tak není, dokonce i děti na oddělení žijí normální život. A hlavně úspěšnost vyléčení je dnes úplně někde jinde. Dnes už máme 88% vyléčených onkologický nemocných dětí, což je obrovský úspěch. Před dvaceti lety něco takového nebylo ani možné. Lidi právě tohle nevědí a to je jeden z cílů projektu,“ uvedl dobrovolník Marek, který na vás bude v sobotu čekat u stánku nadace Můj nový život.

Létofest v letním kině začne už tuto sobotu 9. září ve 12 hodin.