Po unikátním víkendovém koncertu Čechomoru v loketském amfiteátru nabídne pořadatelská agentura Vlny další koncerty předních českých i zahraničních interpretů. Asi největším lákadlem je koncert Jarka Nohavici, který se pod rozsvíceným loketským hradem uskuteční už 10. srpna. O tom, že se jedná o jednoznačný tahák letošní kulturní sezóny, svědčí fakt, že koncert je beznadějně vyprodaný. „Lístky zmizely v předprodejích, a kapacita amfiteátru je tak zcela zaplněna. Na místě se vstupenky už prodávat nebudou," řekl pořadatel Vladimír Suchan.

Nohavica přiveze do Lokte dvouhodinový program. Jeho hostem bude vynikající polský akordeonista Robert Kuśmierski. „V doprovodu kytary nebo heligonky představuje Nohavica většinu svých nejznámějších písní ze svého třicetiletého koncertního vystupování. Zazní ale i nejnovější skladby z připravovaného nového alba," přiblížil Suchan.

Jarek Nohavica patří mezi legendy českého folku a mnohé jeho písničky již takřka zlidověly. Jako první z českých písničkářů se stal na konci loňského roku nositelem ceny Premio Tenco, která je každoročně již několik desítek let udělována v rámci Festivalu autorských písní v italském San Remu. Zařadil se tak mezi interprety zvučných jmen, k nimž patří například Jacques Brel, Donovan, Nick Cave, Bulat Okudžava nebo Leonard Cohen, kteří toto významné ocenění získali v minulosti.

Ještě před Nohavicou se v amfiteátru představí další zvučná tělesa. Na konci července tam zavítá polská rocková legenda SBB. V srpnu se pak fanoušci mohou kromě Nohavici těšit na Škwor, Censorshit, kapelu Venefica, Alkehol a Harlej.

AKCE:

27. 7.
polská rocková legenda SBB

3.8.
Škwor a Censorshit, Venefica

10.8. Jaromír Nohavica
(host Robert Kuśmierski)
VYPRODÁNO

18.8. Alkehol a Harlej
Alkehol – turné 20 LET
Harlej – křest nového alba