Více než měsíční kolotoč pohádek pro karlovarské děti na scéně pod Chebským mostem 31. července skončil. S malými Karlovaráky se svým jedenáctým představením v letošní sezoně přišla rozloučit svou Medvědí pohádkou Jarmila Enochová z Liberce. „První akce se na scéně Karlovarského hudebního divadla pod Chebským mostem uskutečnila 29. května. Sezonu odstartoval tradiční ples Kvítka Vítka,“ řekl David Věchet, dramaturg scény. V době Mezinárodního filmového festivalu Karlovy Vary se pod Chebským mostem odehrály jehoho doprovodné akce. „Až do 10. července jsme tak pořádali i večerní akce,“ vysvětlil Věchet. Letošní rok přinesl pro návštěvníky divadla několik zásadních změn. Tou nejzřetelnější je nový stánek s občerstvením. „Ten jsme vybudovali díky pomoci zaměstnanců Lázeňských lesů.

Pro ně jsme s dětmi uspořádali několik brigád. Místo peněz jsme dostali materiál na stavbu stánku,“ uvedl dramaturg scény. „Jsem docela zvědavý, jestli vydrží,“ doplnil s obavami. Ve zvelebování scény chtějí její provozovatelé pokračovat i do budoucnosti. Trochu starostí jim ale podle Věchetových slov dělá chystaná rekonstrukce Chebského mostu. „Zatím netušíme, jestli budeme moci hrát i v době, kdy se bude most opravovat. Možná zde bude zařízení stavby. Kdyby to ale jenom trochu šlo, chtěli bychom hrát bez přestávky,“ doplnil.

I když letní scéna skončila, ožije areál ještě jednou. „Rozloučíme se zde 2. září s prázdninami. Pohádku pro děti přijede opět zahrát Jarmila Enochová,“ dodal Věchet. „Je to tady úžasné. S nápadem vybudovat pro děti podobné divadlo jsem se jinde nesetkala. U nás v Liberci podobná scéna neexistuje. Možná také proto, že naše mosty nejsou tak velké,“ svěřila se Jarmila Enochová se svým vztahem ke Karlovým Varům. To, že se jí v lázeňském městě opravdu líbí, nejlépe dokumentuje fakt, že na letní scénu pod Chebským mostem přijela už popáté.