Pobavit klienty a ukázat jim kouzlo řezbařiny. To je společně s odbornými terapiemi hlavní náplň řezbářského sympozia, které se nyní koná v Domově pro osoby se zdravotním postižením v Mariánské na Jáchymovsku.

„Pozvali jsme několik renomovaných řezbářů, kteří společně s našimi klienty vytvářejí nejrůznější díla. Řezbařině se zde věnují i tři klienti z Domova v Tloskově. Také sem pravidelně jezdí studenti karlovarské karlovarské pedagogické a také logistické školy,“ vysvětlil Pavel Novák, ředitel ústavu.

Podle řezbáře Jiřího Laina jsou lidé z domova velmi talentovaní. „Některá díla jsou skutečně kvalitní. Řadu z nich bych měl problém vymyslet i vytvořit,“ připustil Lain. Klienti ústavu tuto akci vítají. „Jsem rád, že se podobné akce konají. Vždy je tady zábava a dozvídáme se také velmi zajímavé věci. Opravdu mě to baví,“ pochválil akci klient Josef Smrčka.

Dnes bude mít od 9 hodin šanci navštívit akci veřejnost. „Je připravena ukázka domova a kulturní program. Přijede i populární osobnost, tu ale neprozradíme,“ dodal ředitel.