„Aida, kterou uvádějí v Karlových Varech, je úplně klasická opera ze Severočeského divadla opery a baletu Ústí nad Labem. Měla premiéru 2. května 2003. Režisér je Jaromír Brych, sbormistrem Pavel Baxa a dirigenti se střídají – Norbert Baxa a Tvrtko Karlovič,“ píše ve svém příspěvku Pavel Smrkovský.

Smrkovský tak naráží na avizovanou českou premiéru monumentální opery Aida, která se bude konat v KV Areně 6. prosince. Podle pořádající agentury Müller Production je však tato interpretace mylná. „Rozhodně se to nedá srovnávat s běžnou Aidou, která se hraje v divadlech. Naše agentura nabízí monumentální operu, kde účinkuje celý orchestr, 155 pěvců, je to akce plná špičkových efektů a je dělaná na nejlepší dosažitelný zvukový aparát,“ konstatuje Martin Müller, šéf pořádající agentury. „Skutečně jde o českou premiéru, i z tohoto důvodu jsme do jejího pořádání šli,“ doplňuje Müller. „Nepopírám, že někteří umělci jsou z Ústí nad Labem, ale i deseti dalších divadel. Není možné tak velký soubor postavit z členů jednoho divadla,“ uvádí pořadatel.

Podle něj jde tedy minimálně o nedorozumění. „Nevím, zda někdo chce operu poškodit, nebo jen nepochopil, že je to monumentální Aida se všemi efekty a výpravnou scénou. Vše bude na obrovském jevišti, nebudou chybět špičkové kulisy a hudební i pěvecké výkony. Jde o jediné představení v celé republice,“ uzavřel šéf pořádající agentury Müller.

Jeho slova potvrdil také Pavel Dvořák ze společnosti D&D Agency, která Aidu produkuje. „Nikdy jsme nepopírali, že základ Aidy je brán z divadla, ale skutečně je to úplně jiná akce. V divadle je tak osmina toho, co nabízíme v rámci monumentální opery. Pódium je široké třicet pět metrů, budou tam dvě velké projekce. Je snaha, aby na operu zašli i lidé, kteří by například na běžnou operu v divadle nešli. K vidění budou efekty i obrovský světelný park,“ dodal producent.