Na křtu DVD kapely Coda se v roli kmotra objevil zpěvák, klávesista a skladatel Lešek Semelka. Ten nejen pokřtil, ale také Karlovarákům premiérově představil novou píseň z chystaného alba. S novým albem chce téměř pětašedesátiletý muzikant opět začít více koncertovat.

Pamatujete si, kdy jste naposled navštívil Karlovy Vary? Jezdíte do našeho města často?
Musím přiznat, že jsem tady celkem dlouho nebyl. Proto jsem rád přijal pozvání, i když mám teď celkem pracovně náročné období, protože chystám nové album. Muziku na něj jsem připravoval rok a už se moc těším, až ho představím posluchačům, a budu moc rád, když opět zavítám i do Karlových Varů.

S jakou kapelou nahrávku připravujete? Nahrávku chystám s úplně novými muzikanty. Před časem jsem se totiž vážně rozmýšlel, zda budu ještě dál pravidelně hrát a jezdit koncerty. Nakonec se však objevila parta mladých muzikantů, kteří mě vytrhli z letargie a dodali mi novou sílu a energii a chuť tvořit novou muziku. Jsem za to velmi rád. Právě s touto partou na desce pracuji. Jinak kapela vystupuje pod už dříve známým názvem Společnost Leška Semelky. Právě dnes v Karlových Varech jsem poprvé zahrál jednu z nových písní. Nahrávka vyjde ještě do konce roku, ale křest přichystáme až po Novém roce.

Za svou kariéru už jste zpíval celou řadu různých hudebních žánrů. V jakém stylu bude tato nová nahrávka?
Chtěl bych se na ní vrátit v podstatě k muzice, kterou jsme dělali s kapelou Blue Effect. Ta mi byla asi vždy nejbližší. Samozřejmě díky mladé kapele bude mít nahrávka jiný drajv. Spousta lidí si třeba myslí, že artrock už není mezi lidmi populární, ale stačí se podívat například na kapely jako Rush a Dream Theater a hned člověku dojde, že i v této muzice je stále co nového objevovat. Za to jsem velmi rád, protože bych nechtěl zůstat stát na jednom místě.

Mluvil jste o mladých muzikantech. Jak budou vypadat koncerty? Pojmete to jako Radim Hladík, který s novými členy Blue Effectu skladby celkem dost zmodernizoval a u některých pamětníků si vysloužil ne úplně pozitivní ohlasy?
Já samozřejmě na koncertech hraji i písně Blue Effectu i další starší záležitosti, ale snažím se jim ponechávat v podstatě původní podobu. Samozřejmě každý muzikant je trochu jiný a právě díky mladé kapele získávají písně novou tvář, ale lidé se nemusejí obávat, že by písně starší byly nějak překopané. Moc se na novou desku i koncerty těším a bude fajn, když do Karlových Varů zase brzy přijedeme i s kapelou. ⋌