Do Nejdku totiž přijel dvojnásobný držitel ceny Anděl Thom Artway a indie-rocková kapela The Silver Spoons. I tak se z Klubíčka do dáli linuly příjemné tóny kytary, bicích a zpěvu.

Thom Artway je mladý český zpěvák a kytarista, který kloubí ve své tvorbě pop, rock a folk. I když pochází z moravských Vlachovic, neuslyšíte ho zpívat jinak než anglicky.

„Našel jsem si v té angličtině nějakou barvu a polohu, která mi vyhovuje. A když se to snažím najít v češtině, tak to potom nezní na těch nahrávkách příjemně. Proto zůstávám zatím u angličtiny. Ale česky bych rád něco vydal. Už jenom kvůli mamce, aby tomu rozuměla,“ dodal s úsměvem Thom Artway.

Pokud se vám zdá, že tohoto mladíka znáte, může to být hned ze dvou důvodů. Tím prvním je jeho rádii neustále omílaná I Have No Inspiration a tím druhým je jeho buskingová minulost. Busking neboli pouliční umění je označení pro jakékoli umělecké vystupování (hudební, divadelní či třeba artistické) na veřejných prostranstvích.

Kromě hraní v pražských ulicích se Thom v roce 2015 rozhodl spojit zálibu v hraní a cestování a vyrazil si to na šest měsíců vyzkoušet i do Austrálie a na Nový Zéland.

Ač do Klubíčka nepřišlo tolik lidí, Thom se s tím popral a vyrazil hrát a zpívat mezi ně. Všichni si to tak užili ještě víc, než kdyby jenom postávali před pódiem.

Hned po něm nastoupila na pódium kapela The Silver Spoons. Tři kluci spojili své síly a nástroje a vzniklo něco skvělého písničky od rock-popu po indie rock. Ti to na pódiu rozbalili a stejně jako Thom roztančili všechny přítomné.