S nečekaným návrhem se na karlovarskou radnici obrátila pravoslavná církev. Vedení města požádala, zda by v lázních nemohla pro své věřící zřídit hřbitov. „Ano, je to pravda, tento požadavek jsme obdrželi. Domníváme se, že bychom pravoslavné církvi mohli vyhovět. Zatím jsme vytipovali dvě lokality.

Poslední místo odpočinku pro pravoslavné by mohlo být umístěno buď na hřbitově v Doubí nebo ve Staré Roli,“ uvedl Tomáš Hybner, náměstek primátorky. Přestože definitivní rozhodnutí ještě radnice nepotvrdila, Správa lázeňských parků, do jejíž kompetence karlovarské hřbitovy spadají, už o návrhu jednala. „Pokud bude vůle, pak to nebude problém. V úvahu by připadal hřbitov ve Staré Roli. Zde by se prostory našly,“ sdělilinámvčera. Podle náměstka Tomáše Hybnera není magistrát žádostí pravoslavné církve o zřízení hřbitova pro pravoslavné na území lázeňského města vůbec zaskočen. Tato církev má v Karlových Varech hlubokou tradici a k této církvi se navíc se k ní hlásí čím dál více lidí.

K pravoslavnému náboženství se hlásí nejenom Rusové, kterých ve městě stále přibývá, ale nově také Češi. Nejznámějším sportovcem, který pravoslaví vyznává, je hokejista Jaromír Jágr. Karlovy Vary jsou zároveň místem setkávání nejvyšších představitelů této církve. „Velkolepých oslav 110. výročí chrámu Svatých apoštolů Petra a Pavla, které se konaly letos 16. a 17. června, se zúčastnila i patnáctičlenná delegace nejvyšších představitelů pravoslavné církve v Moskvě. Nechyběl ani vladyka Kryštof, arcibiskup pražský, který před chrámem požehnal osmi zcela novým zvonům,“ uvedla Renata Hybnerová z kanceláře karlovarské primátorky.