Ty čeká maturitní ples 19. února v hotelu Richmond. O starostech i radostech přípravy plesu povyprávěla maturantka a splouorganizátorka Sabina Hajdová.

Kdy jste ples začali připravovat a co to obnáší?
S přípravou jsme začali koncem září. Podílíme se na tom celá třída a také nám dost pomáhají naši učitelé. Nejprve jsme si stanovili kolik na ples potřebujeme peněz, kolik jsme schopni zaplatit z vlastního a poté jsme začali hledat sponzory.

Vaše třída má ples v hotelu Richmond. Proč zrovna tam?
Jsme pouze jedna maturitní třída, takže nám z hlediska kapacity i z hlediska ceny za pronájem připadal Richmond nejvýhodnější, Myslím, že jsme vybrali dobře.

Zmínila jste sponzory. Jak bylo těžké je hledat a podařilo se vám jich nakonec sehnat dostatek?
Tak každý z nás se snažil oslovit známé. Také jsme klasicky obcházeli různé firmy a snažili se je přesvědčit, aby nám pomohli s financováním plesu. Hodně firem nechtělo nic přispět, protože se odkazovali na ekonomickou krizi, ale nakonec se nám přece jen podařilo některé sehnat. Určitě si zaslouží poděkování, protože v dnešní době investovat do podobných akcí určitě není pravidlem.

K maturitnímu plesu patří také předtančení. Jak jste ho vyřešili a na co se mohou diváci těšit?
Snažili jsmeč se, aby naše předtančení bylo živé a rytmické. S předtančením nám pomáhá Jan Onder, který také vymýšlí choreografii a všemožně nám radí. Doufáme, že se to bude návštěvníkům plesu líbit. Kromě předtančení náš ples nabídne také tombolu, kulturní program, vystoupení kapely a další zajímavosti.

Je ještě vůbec možnost si na váš ples sehnat vstupenku?
No ještě nějaké vstupenky jsou, ale už jich není moc. Máme tedy radost, že je o lístky zájem a doufáme, že to bude příjemný večer, na který budeme všichni rádi vzpomínat.

Na maturitních plesech také studenti nabízejí půlnoční noviny. Pracujete na nich i vy? Bude tam něco, co návštěvníky plesu potěší a překvapí?
Půlnoční noviny připravujeme. Budou tam klasické věci, jako třídní hlášky, proslovy učitelů, fotky a také galerie spolužáků, kteří s námi začali studovat, ale nedostali se až do maturitního ročníku.

Dá se odhadnout na kolik peněz v dnešní době přijde jednoho maturanta ples?
To samozřejmě záleží na typu školy, místě kde se ples koná a také jestli je to chlapec či dívka. Osobně bych tipovala, že jeden maturant zaplatí i s nákupem oblečení a dalších věcí něco mezi pěti až sedmi tisíci korun. Je to ale skutečně jen můj odhad.