Minulý sobotní večer patřil všem milovníkům metalové a punkové hudby. Ti přišli podpořit akci, která se konala v rámci pomoci pro chodovský Denní stacionář Mateřídouška. Celý večer se pak odehrával v přátelské atmosféře v pivnici Skleník.

Letošní ročník této benefice byl teprve druhým v pořadí. Po loňském úspěchu si organizátoři slibovali obdobné výsledky, kterých se nakonec dočkali. „Minulý rok se nám podařilo pro Mateřídoušku vybrat úctyhodných dvacet dva tisíc. Letos byla návštěvnost poněkud nižší, ale ani to nezabránilo tomu, aby se lidé během večera příjemně bavili. Počet návštěvníků se přehoupl přes počet sedmdesáti platících a spolu s penězi od sponzorů se nám podařila vybrat částka lehce přesahující hranici dvanácti tisíc,“ sdělili organizátoři celé akce Milan Beran a Jitka Červenková.

„Jsme rádi, že lidem podpora dobrých věcí není lhostejná. Všem návštěvníkům za to patří velké díky. Už kvůli nepopiratelné radosti, kterou jsme tím všichni udělali lidem ze stacionáře,“ dodali.

Celým večerem návštěvníky provázela nejrůznější regionální i mimoregionální hudební uskupení.

„Kapely zahrály skvěle a vystoupení každé z nich mě velmi bavilo. Jediné, co mě trochu zklamalo, byla návštěvnost, která byla oproti předchozímu ročníku nižší. Já se určitě zúčastním i příště a kdykoli jindy, bude-li tato benefice pořádána. Chci podporovat kulturu a navíc, když se kultura snaží pomoci dobré věci,“ popsala své dojmy během večera jedna z návštěvnic.

„Nápad s touto formou pomoci se mezi místními ujal a jsme rádi, že mezi návštěvníky byli pokaždé i lidé z celého Karlovarského kraje. Příští rok máme v plánu tuto charitativní akci uspořádat znovu. A doufáme, že nám chuť a nadšení vydrží i do budoucna, neboť není příjemnějšího pocitu, než když člověk může pomoci těm méně šťastným z nás,“ dokončili pořadatelé .

(hni)