Z regionálního kola tour Taneční skupina roku a soutěže České taneční organizace si všechny choreografie, které letos vznikly, odvezly zlaté medaile. A jak je známo u Miráklu, tak i velký aplaus zaplněné sportovní haly v Plzni, kde se soutěže konaly.

Po prosincové úspěšné účasti Miráklu na mistrovství světa jsme se pustili ve všech věkových kategoriích do stavby a přípravy nových předtančení. Velkých formací máme nakonec v disciplínách dance art a jazz dance sedm, vždy v extralize soutěže, představí se v nich všichni naši tanečníci od nejmladšího věku 6 let až po letos silný juniorský tým. Osvědčila se pravidelná příprava našich tanečníků i pod vedením externích lektorů, mezi které například patří primabalerína Národního divadla a čerstvá držitelka ceny Thálie Nikol Márová. Pod všemi choreografiemi jsou podepsány choreografky Miráklu Andrea Burešová a Markéta Vajdíková, stále více se na nich podílí i talentovaná tanečnice skupiny, třináctiletá Marta Šafářová.

No a na co se letos příznivci Miráklu mohou těšit? V dětské kategorii to je třeba zpracování muzikálového jazzu nebo příběhu dívky hledající místo ve svém životě Place 4 everyone. V juniorech jsme v disciplíně contemporary dance zvolili těžší téma s novým pohybovým slovníkem vytvořeným na míru právě této choreografii Tváří v tvář, no a jazz, na kterém se podílel i lektor Miráklu z JAR Hope Maimanehsi, juniorky užívají na hudbu z filmu The greatest showman.

Velice si ceníme hodnocení poroty na regionu, ještě více pak zpětné vazby diváků, kteří jsou pro nás důležitým zrcadlem. Ty hlavní boje, kdy jde již o postup na mezinárodní soutěže, Mirákl však teprve čekají v zemských kolech a následně na mistrovství České republiky.

Andrea Burešová