Jen málo rockových zpěváků se může pochlubit tak skvělou kondicí a silným hlasem jako Glenn Hughes. O tom, že tento zpěvák nic neztratil ze svých schopností, se lidé přesvědčí už v neděli 17. července v amfiteátru Loket, kde Hughes vystoupí se svou kapelou Black Country Communion.

„Jsme velmi rádi, že se podařilo koncert domluvit. Je to jediný koncert pro bývalý východní blok,“ uvedl Vladimír Suchan z agentury Vlny.

Hlas Glenna Hughese kromě vlastní sólové tvorby a desek BCC zdobí také alba Deep Purple a také ho k jednomu počinu přizvali kultovní Black Sabbath.
Ani jeho spoluhráči v kapele nejsou rozhodně žádná ořezávátka. Joe Bonamassa patří k jedněm z nejuznávanějších kytaristů současnosti, Jason Bonham po svém legendárním otci z Led Zeppelin zdědil sílu úderu a srdcovní pojetí hraní a spoustu úspěchů má za sebou i klávesák Derek Sherinian. „Myslím, že kdo má rád pořádný rockový nářez v mistrovském podání, tak nebude na koncertě chybět,“ uvedl Suchan.

Black Country Communion mají na kontě dvě alba, která mají podle kritiků i samotných posluchačů velmi dobrou úroveň a jejich prodejnost také ukazuje, že superskupina je nyní pro rockery opravdovým fenoménem.

Aby byl zážitek kompletní, tak pořadatel Suchan nabádá lidi, aby s sebou nenosili na koncert deštníky. „V případě děště budou k dispozici pláštěnky. Deštníky jsou nevýhodné, protože spoustě lidí brání ve výhledu na jeviště,“ radí Suchan.

Podle něj se postupně amfiteátr v Lokti dostává na mapu zastávek slavných muzikantů i kapel. „Nadšení byli například Jethro Tull. Už nyní jednáme o dalších zajímavých kapelách, které by v Lokti mohly vystoupit,“ slibuje pořadatel.

V neděli 17. července mají tedy lidé jedinečnou šanci ochutnat pravý nefalšovaný hardrock.