Z bezmála dvou desítek písní se na seznam desky Soft Collection 1994 – 2009 dostaly např. So Deep In, Cliché, I Am The Garden, World Of Prose, Telephone… nebo Twice Shy ze zatím posledního řadového alba Support Lesbiens Lick It.

Zajímavostí pak bude i několik bonusů – např. coververze písně, kterou si skupina vypůjčila z repertoáru Karla Gotta a „nadělila“ ji Mistrovi u příležitosti jeho 70. narozenin či zcela nová skladba „Životní“, kterou Supporti složili pro nový seriál TV Prima „Přešlapy“.

V posledních měsících tohoto roku se Support Lesbiens opět rozjeli po českých a moravských městech. Role hostů se ujali Eddie Stoilow, kteří se v polovině října uvedli albem The Best Of.

„Je to trochu zvláštní situace. První oficiální album a hned The Best Of. Není to naše narcistické či schizofrenní gesto, ba právě naopak. Je to gesto vůči našim fanouškům, kteří čekali tak dlouho. Pro ně je to opravdu bestofka. Snažili jsme se zkolektovat ty nejlepší písničky za delší období,“ vysvětluje název nahrávky David Šmídt z Eddie Stoilow.

V Aši se koncert koná v pátek 4. prosince od 21 hodin. Vstupenky si můžete zakoupit ve všech obvyklých předprodejích, tedy v Infocentrech Aš, Františkovy Lázně, Cheb, Kynšperk, Mariánské Lázně, Sokolov, Chodov, Karlovy Vary, Kraslice, v knihovnách v Hranicích a Hazlově a v CD Music Roman ve Františkových Lázních.

(vp)