Volby do sněmovny začínají za

Nahrávám odpočet ...
VYBRAT REGION
Zavřít mapu

V domově mládeže v Lidické začala unikátní výstava bible

Karlovy Vary - V karlovarském domově mládeže v Lidické 38 je k vidění zcela unikátní putovní výstava „Bible včera, dnes a zítra". Výstava obsahuje více než tři stovky exponátů; originální historické tisky, z nichž nejstarší pochází z poloviny šestnáctého století, nejrůznější překlady bible, kancionály a mnoho zajímavostí, jako například ruční přepis Markova evangelia pořízený politickým vězněm na cigaretový papír z roku 1958.

26.11.2014
SDÍLEJ:

V domově mládeže v Lidické začala unikátní výstava bible Foto: Foto autor

Výstava se koná pod záštitou primátora města Karlovy Vary. Otevřena bude denně do 5.12. od 9:00 do 18:00 hodin s odbornými průvodci dopoledne zejména pro školy, odpoledne a navečer pro ostatní veřejnost. Vstup na výstavu je zdarma. Součástí akce je každý její den bohatý doprovodný program, který, pokud není uvedeno jinak, začíná vždy od 19:00 hodin v Salónku Květen-ského v domově mládeže.

Jednotící myšlenkou doprovodného programu je ukázat, jak bible dodnes nachází cesty do různých oblastí naší společnosti a života. Zájemci se mohou těšit na moderované rozhovory se zajímavými osobnostmi, přednášky, koncerty a divadelní představení. Výstava i doprovodný program jsou koncipovány tak, aby si na své přišly všechny generace.

Ve čtvrtek 27. 11. (19:00) bude znít hudba, tentokrát v podání Slávka Klecandra, člena skupiny OBOROH.

V pátek 28. 11. (19:00) přijde ke slovu „Bible ve vězení" s bývalým vězeňským kaplanem Bohuslavem Zámečníkem a bývalým vězněm Michalem Braunčem.

Sobota 29. 11. od 16:00 hodin zde bude patřit dětem a loutkovému divadlu Bubec z Prahy s představením Noemova archa, pojatým jako dětská detektivka. Autorem výpravy a režisérem představení je akademický sochař Čestmír Suška.

V pondělí 1. 12. (19:00) naváže přednáška „Bible a věda" s molekulárním biologem a kazatelem Pavlem Kostečkou, Ph.D.

V úterý 2. 12. (19:00) proběhne opět „Exit klub" pro mladou generaci, tentokrát talk show TY+JÁ=MY s manželi Kryštofovými.

Ve středu 3. 12. (19:00) následuje beseda na téma „Bible v médiích" s PaedDr. Petrem Vaďurou, který je autorem pořadu Ranní slovo nebo Křesťanská vlna pro Český rozhlas a spoluautorem knih Rozhovory nad Biblí s předními českými biblisty.

Bohatý doprovodný program uzavře ve čtvrtek 4. 12. (19:00) „Bible v armádě" s bývalým armádním kaplanem kpt. Ing. Zdeňkem Mikulkou, který se účastnil mise KFOR v Kosovu a ISAF v Afghánistánu.

Vstupné na všechny doprovodné akce je dobrovolné. Více o výstavě na www.vystavabible.cz.

Tomáš Kábrt

Autor: Redakce

26.11.2014 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:
Snímky z míst hromadných dopravních nehod.
4

Dvě hromadné nehody způsobili řidiči náklaďáků

Hokejisté karlovarské Energie (v zeleném) hostili Vsetín.
27

Energie porazila Vsetín a dál vládne soutěži

Americký spisovatel Robert Fulghum přijede i do Chodova

Chodov – Americký spisovatel Robert Fulghum se opět vrátil do Česka a s projektem Listování se vydal na turné po republice.

Seniora měsíce trýznila, bila ho, nutila krást a brala mu důchod

Sokolovsko – Téměř půl roku musel snášet týrání devětašedesátiletý muž v malé obci na Sokolovsku. Do svého bytu si ho nastěhovala o čtyři roky mladší žena, která mu slibovala pohodový a bezstarostný život. Opak byl ale pravdou.

Pod obraz se zpil školák na výletě

Karlovy Vary – Neskutečných 1,85 promile alkoholu měl v krvi patnáctiletý žák deváté třídy základní školy v Mariánských Lázních, který se pod obraz zpil na výletě do Karlových Varů.

Podvodník připravil stát na daních o jeden milion korun

Karlovy Vary - Na téměř 1,1 milionu korun si přišel devětačtyřicetiletý muž, který peníze získal tak, že o ně připravil stát na daních.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení