Letošní rok se již podvanácté uskuteční v Karlových Varech a v Jáchymově Karlovarský folklorní festival. Za dobu své dlouholeté existence si získal řadu příznivců z řad místních obyvatel, lázeňských hostů, ale také folklorních souborů z domova i ze zahraničí. Festival začíná již dnes, tedy ve čtvrtek 6. září a bude probíhat po čtyři dny do neděle 9. září.

Dnes mohou zájemci navštívit Festivalový předvečer, který se uskuteční v Jáchymově v Domě kultury od 19.30 hodin. Představí se na něm zahraniční soubory.

Zítra, tedy v pátek 7. září se bude konat Zahradní slavnost v Poštovním dvoře. Její začátek je naplánován na 18.30 hodin a vystupovat zde budou domácí i zahraniční soubory.

V sobotu 8. září se bude hrát a tančit na scéně před Grandhotelem Pupp a na karlovarských lázeňských kolonádách. Novinkou letošního festivalu je Karlovarské folklorní pódium na prostranství před lázeňským hotelem Thermal.

Ve Zlatém klíči se uskuteční od 14 hodin komorní pořad lidových muzik s názvem Setkání ve Zlatém klíči, který slovem doplní historik Stanislav Burachovič.

V 16.00 hodin se městem vydá Slavnostní krojovaný průvod všech účinkujících souborů, který vyjde od Puppu a svou pouť lázeňským centrem skončí na prostranství před hotelem Thermal, kde bude po celý víkend probíhat Jarmark lidových řemesel.

Slavnostní galaprogram se bude konat ve Velkém sále hotelu Thermal a začíná v 19.30 hodin. Jedná se o opravdu jedinečné představení všech souborů, které přijaly účast na letošním festivalu.

V neděli 9. září se program přesune do Poštovního dvora. Jako každý rok se zde uskuteční od 14.00 hodin oblíbená Taneční veselice. Také již tradiční Mezinárodní folklorní odpoledne, které se koná od 14.30 v přírodním amfiteátru pod hradem Loket, se těší na své diváky.

Na letošním Karlovarském folklorním festivalu se kromě domácích seskupení představí i výborné soubory z Rumunska, Mexika, Mongolska a z Černé Hory. Za domácí scénu se představí karlovarský soubor Dyleň, Marjánek z Mariánských Lázní, Krušnohor a Skejušan z Chomutova, Baldrián z Pardubic, Líšňáci a Májek z Brna. Nabídka festivalového programu je tedy opravdu pestrá a není pochyby o tom, že si vybere i ten nejnáročnější divák.