Ten se konal v sobotu večer a kromě regionálně známých skupin, jako Mimo–To, Noisebone nebo Censorshit, nabídl i kultovní pražskou kapelu Vítkovo kvarteto.

Pořadatelé zajistili pro návštěvníky velmi dobré podmínky, protože proti dešti je chránil jak dřevěný přístřešek s barem a zázemím, tak i několik velkých stanů.

Všechny vystupující kapely se nenechaly odradit počasím a předvedly většinou komplexní průřez svou tvorbou. Některé písničky si zpívalo i publikum, a tak bylo vidět, že i kapely z okolí mají v Abertamech své fanoušky. „Přijel jsem hlavně kvůli Vítkáčům, protože to je pro mě naprostá bomba a opravdu kultovní záležitost se skvělou nadčasovou show. Ale i ostatní kapely ukázaly, že si hrají po svém a tradice českého big beatu rozhodně neupadá,“ zhodnotil návštěvník Tomáš Hájek.

Nástup Vítkova kvarteta byl doslova jako uragán. Kapela se třemi zpěváky, třemi kytarami, nápaditými klávesami a šlapající basou a bubny rozjela večer jako parní válec svou hitovkou Bigbítový dunění. Následoval slet dalších hitů, jako Disko, Bróňa nebo Drát v uchu. Muzikanti předváděli neskutečnou show a zásobovali Abertamské lichotkami za jejich skvělé reakce. Když pak areálem zazněl začátek legendární skladby Pražskej démon, tak ji lidé skoro celou dozpívali sami za povzbuzování celé kapely. „Koncert a lidé byli skvělí, budeme sem jezdit pořád,“ přislíbil s nadhledem a humorem sobě vlastním frontman Vítkova kvarteta Jirka Růžek.