Vystoupí zde karlovarská formace Vocal Band Quartet s Henry Volf Triem a americká zpěvačka s mezinárodním doprovodem Elisabeth Lohninger Quartet. Na koncertě, pořádaném ve spolupráci s Klubem Paderewski, pokřtí Vocal Band Quartet své zbrusu nové CD Doctor Jazz 2.

„Prioritou pěveckého Vocal Band Quartetu je jazz a příbuzné žánry, na kontě má řadu úspěšných vystoupení. Henry Volf Trio vede vynikající klavírista Jindřich Henry Volf, který účinkuje s jazzovými formacemi, jako sólista i v klavírním duu,“ uvedl za pořadatele festivalu Lev Havlíček.

Přívlastky jako emotivní, vzrušující, oslnivá či inspirující provázejí mnoha cenami ověnčenou americkou zpěvačku rakouského původu Elisabeth Lohninger. Pravidelně vystupuje v prestižních newyorských hudebních klubech a často navštěvuje i Evropu. Dvě desetiletí spolupracuje s pianistou Walterem Fischbacherem, který bývá díky své hře přirovnáván k legendám, jako jsou Joe Zawinul, Chick Corea a Herbie Hancock. „Na JazzFestech se představil v různých sestavách již několikrát, rovněž s výtečnými spoluhráči – českým kontrabasistou Petrem Dvorským a německým bubeníkem Ulfem Strickerem,“ dodal Havlíček.