Volby do sněmovny začínají za

Nahrávám odpočet ...
VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Zahájení lázeňské sezony bude plné zážitků

Karlovy Vary - Těšte se na průvod, divadlo, koncerty, trhy i program pro děti

3.5.2011
SDÍLEJ:

Zahájení lázeňské sezony v Karlových VarechFoto: Deník/Jakub Kopřiva

Plné kulturních zážitků bude letošní zahájení lázeňské sezony, které se v Karlových Varech uskuteční 6. – 7. května. Informovala o tom mluvčí magistrátu Michaela Kousalová.


Začíná se v pátek ráno
Už od pátečního rána bude na třídě T. G. Masaryka Staročeský trh s přehlídkou řemesel a nabídkou tradičních českých výrobků a pochutin. Trhy potrvají do 11. května. K poslechu zahraje na pódiu u hlavní pošty kapela Petr nebo Pavel.
Obdivovat karlovarský porcelán budou moci návštěvníci na Porcelánových slavnostech, které začnou v pravé poledne před Grandhotelem Pupp.
Celý den zakončí Slavnostní večer v Karlovarském městském divadle, kde je pro hosty nachystán koncert Karlovarského symfonického orchestru se světoznámým hornistou Radkem Baborákem. Během večera bude předána Cena Sdružení léčebných lázní a Ceny města Karlovy Vary převezmou Stanislav Wieser a František Andres. Uděleno bude také Čestné občanství města Karlovy Vary, to obdrží paní Eva Zaoralová, dlouholetá umělecká ředitelka mezinárodního filmového festivalu. Moderátorem večera bude Marek Eben.

Koncerty v Husovce a Lidovém domě
Večerní program bude také v divadle Husovka a Lidovém domě. V Husovce se mohou návštěvníci těšit na Zuzanu Michnovou a Oskara Petra a Kalandra Memory band. V sále Lidového domu vystoupí Marek Ztracený, Ready Kirken, Tajfun a Yelow. Na obě akce je vstup zdarma a vstupenky budou distribuovány u vchodu do vyčerpání zásob.
To nejlepší v sobotu
Zahájení programu začne v deset hodin dopoledne u Mlýnské kolonády. Tradičně vše uvedou mažoretky a přítomní diváci se mohou těšit na divadelní pásmo, které uvedou žáci Základní školy Antonína Dvořáka společně s primátorem města Petrem Kulhánkem.
Po kulturních vystoupeních a oficiálních pozdravech přijde na řadu svěcení pramenů. Toho se v letošním roce zhostí mons. Jan Baxant, biskup litoměřický. Po vysvěcení pramenů bude následovat slavnostní mše v kostele sv. Maří Magdalény.

Nabitý průvod
Dobový průvod bude letos tvořit pětapadesát účinkujících, kteří budou oblečeni v historických kostýmech a zbroji. Ty doplní ještě padesát dětí ze Základní školy Konečná v Karlových Varech. V průvodu pojedou také jezdci na koních, těch bude celkem šest, a to král s doprovodem.
Z Goethovy stezky vyrazí průvod zhruba ve 14.30 hodin. Jeho trasa bude následující: z Goethovy stezky půjde družina na Mírové náměstí, dále po již zrekonstruované Staré louce směrem k Tržišti a ulicí Lázeňská projde na prostranství před Mlýnskou kolonádu. Průvod bude dále pokračovat ulicemi Sadová a Zahradní a dojde do cílové zastávky, do svého historického ležení ve Smetanových sadech.
Na své cestě bude mít průvod celkem tři zastávky s ukázkami historických soubojů. Družina se zastaví nejdříve u kavárny Elefant, u morového sloupu a také na Mlýnské kolonádě. Tady se král Karel IV. pozdraví s primátorem města.
Program pokračuje i odpoledne
Diváci a posluchači se mohou těšit na hudební vystoupení pěvecké třídy Štěpánky Steinové, vokálních kapel Swing Dows a Tofu Band a skupiny Holden.
U kolonády se bude také tančit. Své skladby předvede taneční skupina Respect US a děti z DDM Karlovy Vary.

Divadelní „nášup“
Na divadelní představení mohou diváci vyrazit do Malého Versailles, kde budou moci zhlédnout Máchův Máj v podání Karlovarského hudebního divadla. Další představení je připraveno v Karlovarském městském divadle. Autorské hudební pásmo karlovarského skladatele Karla Šimandla Víla Ohře zde odehrají učitelé a žáci ZŠ a ZUŠ ve Šmeralově ulici. Tvůrci projektu zavedou diváky do doby dávno minulé, před založením našeho města, kdy v zelenavých a lidskými zraky nezbadatelných hlubinách Ohře sídlila na svém hradu víla Ohře. Každých 500 let, vždy o slunovratu, se neproniknutelné hlubiny zjasnily její krásnou tváří a tajuplný hrad vyvstal v celé své třpytivé nádheře… Vstup je zdarma.


Vše zakončí „bondovský“ večer
Dvoudenní lázeňské oslavy zakončí James Bond Gala Evening v Grandhotelu Pupp, jehož součástí bude kolem 22. hodiny ohňostroj.

České speciality před Thermalem
Součástí zahájení lázeňské sezony bude opět Food Festival jídla a pití a zároveň finále Czech Food Cupu, jehož součástí bude také soutěž číšníků. Akce se koná pod záštitou hotelu Thermal a pořádá ji GH Pupp.

Improvizovaná pódia v ulicích
Během obou dnů bude v ulicích města opravdu na co koukat a co poslouchat. Na jednotlivých „kulturních“ stanovištích se budou konat menší hudební, ale i divadelní představení. Zhlédnout je diváci budou moci na pódiu před hlavní poštou, na prostranství před kavárnou Elefant, na prostranství před Mlýnskou kolonádou, na improvizovaných scénách u sochy T.G.M., morového sloupu nebo Národního domu.
Hudba na neděli
V neděli před hlavní poštou vystoupí folklorní soubor Dyleň a v 15 hodin odehraje v Mlýnské kolonádě Karlovarský symfonický orchestr svůj první promenádní koncert s názvem Nejkrásnější hudba u léčivých pramenů, kdy jsou na programu Mozart, Dvořák, Smetana, Strauss a další. Dirigentem je Jiří Štrunc.
Primátor zahájí Farmářské trhy
Farmářské trhy začnou v 9 hodin. Stánky nabízející čerstvé produkty od místních farmářů budou umístěny mezi městskou tržnicí a terminálem MHD.

Program pro děti
V neděli bude prostranství před hotelem Thermal patřit dětem. Připraveny jsou pro ně soutěže, kouzelník, balonky, malování na chodník a další atrakce. Následující tři dny, tedy pondělí, úterý, středa (9. – 11. 5.), se na prostranství před hlavní poštou uskuteční Dětská naučná odpoledne.
První den prožijí děti se strážníky městské policie, další den se dozvědí vše o hasičích a poslední den se mohou těšit na dopravní policisty.

Autor: Alena Jeřábková

3.5.2011 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:
Ilustrační foto

Amatérští autoři z celé země píšou do krajské knihovny

Svátek naturální kulturistiky a fitness si užili fanoušci v hotelu Thermal, kde byl na pořadu ICN European Natural Cup 2017 v naturální kulturistice a fitness.
48

PODÍVEJTE SE: Naturální kulturistika pohltila Thermal

Předjíždějící motorkář skončil v nemocnici, auto je jen nabořené

Karlovy Vary - Řidič osobního automobilu srazil motorkáře, který ho předjížděl. Motorkář byl s těžkým poraněním páteře letecky transportován do nemocnice.

Dvě hromadné nehody způsobili řidiči náklaďáků

Karlovarsko – Dvě hromadné nehody, při nichž to naštěstí odnesly hlavně plechy automobilů a záchranáři pomáhali jen jednomu lehce zraněnému, se staly v pondělí. Obě měli na svědomí řidiči náklaďáků.

Energie porazila Vsetín a dál vládne soutěži

Karlovy Vary - Energie nastoupila proti Vsetínu oslabená o další ofenzivní oporu, když k dlouhodobě zraněným Balánovi a Rachůnkovi přibyl Ondra Beránek. I tak se ale radovala z vítězství 3:0.

Americký spisovatel Robert Fulghum přijede i do Chodova

Chodov – Americký spisovatel Robert Fulghum se opět vrátil do Česka a s projektem Listování se vydal na turné po republice.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení