Každý den v červenci a srpnu tak bude památka přístupná denně od 9:00 do 18:00 a návštěvníci si budou moci prohlédnout kostel i s výkladem průvodce, a to doslova od sklepa až po půdu. Připravena je rovněž řada benefičních koncertů výstav a mší.

Kostel, stojící dnes na odlehlém místě v opuštěné krajině, na hraně náhorní roviny, prudce spadající k řece Střele, ožívá díky spolku Pod střechou a mnoha dalším dobrovolníkům. Během roku se tu rovněž koná řada akcí, ale každodenní otevírací dobu má jen nyní. „Živé Skoky začínají v sobotu 1. července, kdy ve 20:30 kostel rozezní chvalozpěvy, které mají svůj původ ve francouzské klášterní komunitě v Taizé. Kromě duchovního zážitku návštěvníky jistě uchvátí také působivé noční osvětlení kostela,“ přiblížil první festivalovou akci Petr Linhart, člen spolku Pod Střechou.

Hned další den, v neděli, bude následovat tradiční skokovská pouť ke svátku Navštívení Panny Marie s podtitulem Českoněmecká pouť porozumění. „Mši svatou, která začne procesím v 10:00, bude celebrovat opat tepelského kláštera Zdeněk Filip Lobkowicz. Po poutní mši přijde na řadu kolem poledního také posezení u stánků s občerstvením a s nabídkou suvenýrů, setkání rodáků, jakož i komentovaná prohlídka kostela a zaniklé obce,“ doplnil Linhart.

V létě bude v kostele rovněž instalována nová Křížová cesta, jejímž autorem je brněnský malíř Vladimír Svoboda.
Před cestou do Skoků je možné navštívit stránky www.skoky.eu a zde se dozvědět všechny novinky o akci Živé Skoky a podrobnosti o programu.

Program:
14. 7. MOTUS HARMONICUS; komorní trio interpretuje na dobové nástroje mariánské písně italského baroka.
29. 7. LENKA DUSILOVÁ; slavná zpěvačka a performerka již potřetí ve Skokách
12. 8. SKOKOVSKÝ FILMOVÝ FESTIVAL; komorní projekce dobových, dokumentárních i hraných filmů, ve kterých hlavní roli hrají Skoky
19. 8. – PETR LINHART & JOSEF ŠTĚPÁNEK; písničkář, propojený s geniem loci Skoků v duu s excelentním kytaristou
9. 9. – OLDŘICH JANOTA; písničkář, básník a inspirátor