Ačkoliv herec Pavel Zedníček vytvořil řadu velkolepých rolí, v nichž nechyběli Hamlet nebo Don Juan v Divadle na Zábradlí, či strhující Richard III v projektu Divadla Globe, jeho osudovou se stal Natěrač ve slavné hře Donalda Churchilla. Ta vítězně táhne celým světem. Jde totiž o tzv. čistou komedii, která si skutečně klade za cíl „jenom" pobavit publikum. V případě Natěrače ale jde navíc o neobyčejně vtipnou zápletku, spočívající v tom, že nic netušící natěrač, pracující v domě pohledné paničky, musí nečekaně sehrát roli jejího manžela.

U nás se Natěrač hraje před vyprodanými sály a na několika scénách již téměř dvacet let, z toho třináct v dnes již kultovní inscenaci Divadla ABC (nyní divadla Kalich). Pavel Zedníček a Jana Paulová vytvořili z Natěrače divadelní kus, na nějž chodí diváci opakovaně, mimo jiné i proto, že protagonisté bohatě využívají prostor pro improvizaci. Je téměř neuvěřitelné, že mají za sebou už více než tisíc repríz.
"Vždy před představením si říkáme, že už to přece nemůžeme hrát znovu. Nejen kvůli tomu počtu, ale i kvůli té strašné dřině, která nás čeká," svěřuje se Jana Paulová.

Ale oba svorně doufají, že Natěrače budou hrát, dokud se Jana bude moci před diváky svléknout do prádla. „Jestli to tak dopadne, budete mě ale už muset na jeviště nosit. Sám se na něj nevyškrábu," obává se zbytečně Pavel Trávníček.

Komedii Natěrač uvádí Karlovarské městské divadlo v neděli od 19.30 hodin.

(dn)