Předchozí
1 z 5
Další

Momentálně ale i ona zůstává doma v Karlových Varech a kvůli pandemii koronaviru odkládá své koncerty. „Máte-li možnost, podpořte v této těžké době nás umělce. Určitě vám to na podzim naživo vrátíme,“ vyzývá veřejnost.

Narodila jsem se v Moskvě, vyrůstala v Karlových Varech a momentálně žiji částečně v Londýně, kde studuji hudbu a produkci. Do Karlových Varů se vždy ráda vracím za rodinou i za prací.

Dvacetiletá zpěvačka Alena Shirmanova-Kostebelova je známá pod svou přezdívkou Aiko.Zdroj: Deník / Redakce

Můj pseudonym Aiko jsem vymýšlela, když jsem byla na dovolené v Japonsku. Jejich kultura mě v té době velmi fascinovala. Teď přezdívku používám jako své alter ego a právě to mě na hudbě baví nejvíce. Kdybych se totiž ve svém každodenním životě oblékala a projevovala stejně jako na scéně, lidé by mě měli nejspíše za blázna. Takhle se to bere jen jako umělecký záměr.

Podařilo se jí dostat až do semifinále Superstar, což bylo její první setkání se showbyznysem,Zdroj: Deník / Redakce

Hudbě se věnuji odmalička. Zpívat jsem začala v pěti letech a ve třinácti napsala své první texty. Nakonec jsem se sama rozhodla naučit hrát na kytaru, a tak jsem vyrazila do hudebnin a koupila si tu nejhezčí, co tam měli. O kytarách jsem tehdy sice nevěděla vůbec nic, i přes to jsem však nedala na radu pána, co mi ji prodával.

Zpěvačka se narodila v Moskvě, vyrůstala v Karlových Varech a momentálně žije částečně v Londýně.Zdroj: Deník / Redakce

Následovala soutěž Česko Slovenská Superstar, do které jsem se v patnácti letech přihlásila spíše ze srandy. Nakonec se mi podařilo dojít až do semifinále a bylo to moje první setkání se showbyznysem, s tím jak probíhá natáčení nebo jak fungují živé přenosy. Dříve jsem nikde živě nevystupovala. Několikahodinové natáčení bylo chvílemi psychicky náročné, ale účast v soutěži pro mě byla zajímavou zkušeností.

Přezdívku používá jako své alter ego a právě to ji na hudbě baví nejvíce.Zdroj: Deník / Redakce

Bohužel teď kvůli současným bezpečnostním opatřením přišlo mnoho muzikantů o hlavní zdroj příjmu. I já jsem teď měla aktivně koncertovat, ale vše přesouvám kvůli koronaviru COVID-19 až na podzim. Mezitím aktivně pracuji na dalším albu s názvem “Expiration Date”. Několik písní z něj už je vydaných a jednu už dokonce můžete pravidelně slyšet na Óčku nebo v rádiu. Album vyjde společně s videoklipem k písni už začátkem léta. Už teď se těším, až se zase vrátím na pódia.

Zpívat začala v pěti letech a ve třinácti napsala své první texty.Zdroj: Deník / Redakce

DOMINIK HRON