Předchozí
1 z 2
Další

Potom, co jsem ukončila studium na gymnáziu v Karlových Varech, jsem začala pracovat v knihovně. Přesněji se jednalo o knihovnu Vysoké školy ekonomické. Byl to nultý ročník, ale na vysokou školu jsem nakonec nešla. Přišla sametová revoluce a já jsem se rozhodla odcestovat do Německa, kde jsem nějakou dobu žila a pracovala.

Následoval rodinný život. Mám čtyři syny a pracovala jsem v rodinné firmě. Nakonec jsem firmu, přesněji pečovatelskou službu, převzala po své mamince, která ji založila. V současnosti fungujeme jako klasická terénní pečovatelská služba sedm dní v týdnu včetně svátků. Klientům, o které se staráme, nabízíme veškerou podporu, kterou v životě potřebují. Mezi naše klienty patří například senioři, osoby se zdravotním postižením nebo rodiny s dětmi. Máme přibližně třináct zaměstnanců a jsme schopni se během jednoho dne postarat až o pětadvacet klientů. Některým pomáháme například jenom s nákupy, o jiné se staráme daleko více. V tomto směru je naším cílem pomáhat lidem tak, aby dokázali co možná nejdéle žít ve svém domácím prostředí, na které jsou zvyklí. Dokázali mít pocit bezpečí a neztráceli svoji důstojnost a lidskost.

Klientům pomáháme i při řešení nepříznivé sociální situace a poskytujeme bezplatně základní sociální poradenství. Naším cílem v tomto směru je poskytnutí informací, vedoucích k řešení nepříznivé sociální situace pomocí sociální služby. Pomůžeme při výběru druhu konkrétní sociální služby, a to podle individuálních potřeb každého konkrétního klienta. Předáme informace o základních právech a povinnostech v souvislosti s poskytováním sociálních služeb, ale hlavně poradíme s pomocí a podporou členů rodiny, podílejících se na péči o osobu vyžadující pomoc jiné osoby.

Klasická terénní pečovatelská služba Michaely Bečkové pomáhá klientům, o které se stará 13 zaměstnanců.Klasická terénní pečovatelská služba Michaely Bečkové pomáhá klientům, o které se stará 13 zaměstnanců.Zdroj: Deník/ Redakce

Pro snazší ošetřování klientů a pro jejich pohodlí, a to v rámci komplexnosti poskytované péče, zapůjčíme kompenzační a podpůrné pomůcky. Jedná se například o invalidní vozíky, pojízdné i pevné toaletní židle k lůžku, různé druhy chodítek, sedačky na vanu, nástavce na WC, moderní dřevěná nemocniční lůžka s hrazdičkou a elektrickým ovládáním, dále berle, francouzské hole a jiné pomůcky. Tyto pomůcky zapůjčujeme nejen našim klientům, ale i všem zájemcům, kteří je v aktuální situaci potřebují. Naše služby poskytujeme v Karlových Varech a jeho městských částech, dále pak v nejbližším okolí města od Jenišova až například po Vojkovice a Jakubov.

Pokud by chtěl někdo nastoupit k nám do firmy a nemá žádné zkušenosti, tak je ideální si danou práci nejprve někde vyzkoušet. Ideální je v nějakém pobytovém zařízení. Jinými slovy u lůžka některého klienta. Následně je pak nutné, aby daný zájemce o naši práci podstoupil povinný kurz, a to do osmnácti měsíců od svého nástupu do zaměstnání.

Kdybych měla popsat svůj osobní cíl do budoucna, tak musím říct, že mým přáním je maximální spokojenost klienta. Dále pak neomezovat služby z důvodu nedostatku financí. Někdy bohužel dochází k omezování státních dotací. Dále je mým cílem mít maximálně spokojený, ale i kvalitní personál.

Klasická terénní pečovatelská služba Michaely Bečkové pomáhá klientům, o které se stará 13 zaměstnanců.Klasická terénní pečovatelská služba Michaely Bečkové pomáhá klientům, o které se stará 13 zaměstnanců.Zdroj: Deník/ Redakce