VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Mikroregion: KARLOVY VARY

Vocal Band Quartet pokřtí nové CD

Karlovy Vary – Mezinárodní jazzový festival Jazzfest Karlovy Vary – Sokolov 2018 pokračuje dnes od 19:30 koncertem v Klubu Paderewski v Divadle Husovka.

Chcete kotlíky? Tak to oznamte kraji

Karlovy Vary – Iniciovat třetí vlnu takzvaných kotlíkových dotací chce Karlovarských kraj.

Kanonýři z Kladna sestřelili osmičkou varské hurricany

Karlovy Vary – Tvrdé vystřízlivění. Po povinném domácím vítězství nad Ostravou zamířili o víkendu florbalisté FB Hurrican Karlovy Vary do Kladna, kde je hostili v souboji tabulkových sousedů tamní Kanonýři. A ti dostáli svému názvu se vším všudy, když sestřelili karlovarský výběr v poměru 8:5.

AKTUALIZOVÁNO

SPD podala stížnost na volby v Karlových Varech

Karlovy Vary – O první stížnosti na komunální volby, podané SPD, byl informován odstupující primátor Petr Kulhánek (KOA).

Řidiči, pozor v Teplárenské ulici

Karlovy Vary – Úprava místní komunikace v části ulice Teplárenská začala v pondělí 15. října ve čtvrti Bohatice.

Chybí lidem krematorium?

Karlovy Vary – Funkční krematorium, tedy zařízení, v němž se provádí kremace zesnulých, v Karlových Varech už řadu týdnů nefunguje.

Na zahradě se ocitla rtuť

Karlovy Vary – K nálezu neznámé látky, pravděpodobně rtuti, zavolali uživatelé zahrady v karlovarské městské části Doubí hasiče a policii.

Pocta dirigentovi Josefu Herclovi

Karlovy Vary - V letošním roce si připomeneme v Praze i v Karlových Varech několika akcemi nedožité 90. výročí narození dirigenta a sbormistra Josefa Hercla( nar. 7. 10. 1928).

Nad vyhlídkou by teď Goethe zajásal

Karlovy Vary - Rekonstrukce Goethovy vyhlídky, která je jednou z nejkrásnějších v lázeňských lesích, je po mnoha letech příprav a necelém roce prací u konce.

Krajská nemocnice se zmítá v dluzích. Čeká ji pronájem?

Karlovarský kraj - Ztráta Karlovarské krajské nemocnice (KKN) za loňský rok činí 109 milionů korun, hospodářský výsledek za rok 2018 se zatím odhaduje až na 150 milionů ztráty.

Zápas s Kladnem bude hodně bolet, míní snajpr Michal Klápa

Karlovy Vary - Florbalisté karlovarských hurricanů se prodírají s přibývajícími koly 1. ligy mužů pomalu a jistě do horních pater. Hodně k tomu napomohla i víkendová výhra nad Ostravou v poměru 11:6, která se zařadila do kolonky povinná.

Peníze brali, ale nedělali

Karlovy Vary - Obviněný muž z Karlových Varů převzal od sedmdesátiletého muže finanční hotovost v částce necelých 39 tisíc korun. Ta měla sloužit na zabudování klimatizace do obchodu poškozeného muže.

Slavia urvala cenný bod, ale mohla mít dva

Karlovy Vary - V desátém kole Fortuna ČFL se diváci v souboji karlovarské Slavie se Zápy dočkali branek na dvorském stadionu až v penaltovém rozstřelu, když duel skončil v řádné hrací době 0:0.

Skvělé. Úřadující mistr i podruhé úspěšný, porazil Jihostroj

Karlovy Vary - Necelých osm stovek fanoušků dorazilo do haly míčových sportů na premiérové domácí představení úřadujícího mistra UNIQA volejbalové extraligy mužů VK ČEZ Karlovarsko.

V Karlových Varech se rýsuje trojkoalice ANO, Karlovaráků a ODS

Karlovy Vary - Budoucí koalice se krátce po komunálních volbách rýsuje v Karlových Varech. Vítězné hnutí ANO nasadilo kvapíkový rytmus a v neděli večer už nastínilo možné seskupení vládnoucí krajskému městu. ANO s dvanácti mandáty ke spolupráci vyzvalo Karlovaráky s osmi mandáty a ODS se třemi mandáty.

Koše, lavičky a teď i zastávky. Městu vládnou chytrá zařízení

Karlovy Vary - Krajské město se stává čím dál více inteligentním, alespoň co se takzvaných chytrých technologií týká.

Jesličky, jaké tu ještě nebyly

Karlovy Vary - Na prozatím nepříliš probádanou cestu se vydal Karlovarský kraj, který jako jeden z prvních v Česku otevřel vlastní jesle.

Zaparkoval auto a nezabrzdil ho

Karlovy Vary - Postarší muž řídil osobní vozidlo značky Škoda.

Nenařizujeme, doporučujeme

Karlovy Vary - Pokud by se komunální volby konaly o rok později, měly by Karlovy Vary s největší pravděpodobností novou obchodní společnost či příspěvkovou organizaci.

VK ČEZ Karlovarsko zahájí dnes cestu za obhajobou

Karlovy Vary - Fanoušci volejbalu by měli řádně zbystřit. Dlouhá letní přestávka je u konce a volejbalisté VK ČEZ Karlovarsko vstupují do nového ročníku extraligy.

Energie přivítá lídra z Litvínova

Karlovy Vary - Na konci loňské sezony zachraňovali extraligu až v baráži, do nového ročníku naší nejvyšší soutěže ale naskočili excelentně.

Vše o roce 1968 při přednášce historika Nedvěda

Karlovy Vary - Historik muzea Jan Nedvěd seznámí návštěvníky se situací v šedesátých let v západním československém pohraničí, s podmínkami, v kterých uzrávalo reformní přesvědčení členů KSČ i veřejnosti.

Architektura se představuje při svých dnech

Karlovy Vary - Co si můžete prohlédnout při Dnu architektury v Karlových Varech? Třeba budovu Střední umělecké průmyslové školy (SUPŠ) se zhlédnutím filmu Bloki.

Osobní automobil se srazil s kamiónem

Karlovy Vary - Osobní auto s kamionem se čelně srazilo s kamionem. Nehoda zastavila provoz na silnici z Karlových Varů směrem na Prahu u odbočky na Olšová Vrata na více než hodinu.

Seniory v kraji čekají oslavy

Karlovy Vary - Seniory z našeho regionu čekají oslavy. V první říjnový den se po celém světě tradičně slaví Mezinárodní den seniorů. A Karlovarský kraj při této příležitosti připravil na sobotu 29. září pro seniory zábavné odpoledne v Mariánských Lázních a v Chebu. Čekají na ně hudební a pěvecká vystoupení, káva zdarma i možnost zaregistrovat se a získat Senior Pas s nabídkou výhodných slev.

Na Zlín Energie nevyzrála

Karlovy Vary - První třetina příliš šancí nepřinesla, domácí ale byli, stejně jako v předchozích duelech, aktivnější. Mikúš v přesilové hře ve 2. minutě orazítkoval tyčku zlínské branky, ve druhé početní výhodě byl ještě přesnější Šenkeřík, který od modré čáry poslal kotouč za záda Sedláčka.

Karlovarské letiště může sloužit k výcviku pilotů civilních letadel

Karlovy Vary – Budoucí piloti civilních letadel se možná budou vzdělávat ve výukovém středisku letecké školy F AIR v Karlových Varech. Tímto záměrem se už zabývalo krajské zastupitelstvo a je mu nakloněno. K výcviku by mělo sloužit mezinárodním letiště v Olšových Vratech a projekt může regionu přinést celou řadu synergických efektů.

Energie si vyšlápla na Třinec, na body to nestačilo

Karlovy Vary - Hokejisté Karlových Varů v pátečním domácím utkání prohráli s loňským vicemistrem extraligy Třincem 0:2. Litovat mohli energetici hlavně první třetiny, ve které podali velmi dobrý výkon, nedokázali ale vstřelit branku a soupeři tak gólově odskočit.

Slavii prověří Litoměřicko, půjde o důležité body

Karlovy Vary - Během pěti dní si připsala ve Fortuna ČFL karlovarská Slavia na účet dvě prohry.

Black Angels vezmou útokem lázně

Karlovy Vary - Tři kola, čtyři body, osmé místo. To je prozatímní bilance FB Hurrican Karlovy Vary v I. florbalové lize mužů.

Energie porazila Mladou Boleslav

Karlovy Vary – Hokejisté Energie Karlovy Vary po páteční porážce využili v neděli domácí prostředí, Mladou Boleslav porazili 4:0.

Pět tisíc korun za prožitá utrpení

Karlovy Vary - Pět tisíc korun jako výraz podpory za prožitá utrpení předala hejtmanka Jana Mračková Vildumetzová bývalým vězňům z našeho regionu, kteří přežili hrůzy nacistických koncentračních táborů a komunistického režimu.

Doubský most se otevře za dva roky

Karlovy Vary – Obrnit trpělivostí se budou muset řidiči i lidé z Doubí.

Mladý agresor skončil v poutech

Karlovy Vary - S pouty na rukou skončil patnáctiletý mladík, kterého musela takto zklidnit městská policie. Na tu se obrátili lidé se žádostí o pomoc, že v Gorkého parku dělá nepořádek skupina mladých, a jeden z ní měl dokonce někoho napadnout. 

Opravy hradu pokračují

Andělská Hora – Opravy zříceniny hradu Andělská hora, které začaly v roce 2014, pokračují i letos.

Pomník na paměť Edvarda Beneše v lázních nebude

Karlovy Vary - Pomník připomínající druhého československého prezidenta Edvarda Beneše patrně v lázeňském městě stát nebude.

A co bude s pamětní deskou?

Karlovy Vary - V těchto dnech si přátelé odkazu českého a karlovarského krále valčíku Josefa Labitzkého (1802 1881) a jeho syna Augusta Labitzkého (1832 1903) připomínají dny, kdy oba ulehli na drahovickém hřbitově. Josef 19. srpna, August 28. srpna. Oba termíny budou vzpomenuty tradičním slavnostním aktem v sobotu 22. září Společností přátel Josefa Labitzkého.

OBRAZEM: Festival světel VaryZáří sledovaly tisíce lidí

Karlovy Vary - Sto let pocitů, to bylo téma 3. ročníku festivalu světel VaryZáří. Organizátoři připravili trasu vedoucí lázeňským centrem s osmi zastávkami s videomappingem a dalšími světelnými efekty.

ON-LINE: Primátor Karlových Varů Petr Kulhánek odpovídal čtenářům

Karlovy Vary - Petr Kulhánek je primátor města Karlovy Vary, zastupitel Karlovarského kraje, člen Karlovarské občanské alternativy. Kromě politiky se zajímá o filmové umění, je spoluzakladatel a člen Filmového klubu Karlovy Vary. Také aktivně běhá. V pondělí 10. září od 10 do 11 hodin odpovídal na dotazy čtenářů Deníku.

Kraje chtějí víc peněz na silnice

Karlovy Vary - Zkontrolovat mosty na silnicích II. a III. třídy, a hlavně ty, které vedou nad dálnicemi a železnicemi, by měly podle výzvy ministra dopravy Dana Ťoka jednotlivé kraje.

Symfoniky čeká stěhování mezi čtyřmi sály

Karlovy Vary – Do nové, v pořadí již 184. sezony, vstoupí 9. září Karlovarský symfonický orchestr (KSO). S trochou nadsázky bychom ho mohli nazvat „putovním“ orchestrem, protože bude koncertovat ve čtyřech karlovarských sálech. A to v Grandhotelu Ambassador Národní dům, Grandhotelu Pupp, v Karlovarském městském divadle a v Lázních III. A k tomu vlastně můžeme ještě připočítat koncerty na kolonádách nebo v letním kině nebo v areálu Rolava, hotelu Imperial či Becherově vile.

Kvůli Císařských lázním znovu vzplál spor

Karlovy Vary – Karlovy Vary a Karlovarský kraj jsou kvůli opravě Císařských lázní znovu ve sporu. Kraj už sice od Ministerstva kultury obdržel definitivní příslib, že na jejich opravu získá dotaci ve výši čtvrt miliardy korun, ovšem zaskočilo jej rozhodnutí karlovarských zastupitelů, aby součástí rekonstrukce byla i vestavba koncertního sálu.

OBRAZEM: Porcelán i folklor láká stovky lidí

Karlovy Vary – Podzimní porcelánové slavnosti a Mezinárodní folklorní festival láká od pátku až do neděle do lázeňského centra stovky lidí.

Senior srazil a vážně zranil mladistvou motorkářku

Karlovy Vary – Stačila chvíle nepozornosti třiaosmdesátiletého řidiče a došlo k málem fatální nehodě.

Policisté dopadli bytaře, řádil v lázeňských městech

Karlovy Vary – Kriminalisté dopadli zloděje, který vykrádal byty v Karlových Varech a v Mariánských Lázních. Lázeňským bytařem byl šestatřicetiletý muž z Karlových Varů.

Majitelé nechtějí psa, který jim před šesti lety utekl

Karlovy Vary – Na vyřešení svého osudu čeká v karlovarském útulku pes, který majitelům utekl už před šesti lety. Příběh se šťastným koncem se ale nekoná.

Seniorům a hendikepovaným pomůže i informační centrum

Karlovy Vary – Jak vyřešit specifické potřeby komunikace s hendikepovanými lidmi a se seniory. Pomoci v tom může například nové informační centrum na úřadu práce i další opatření.

Letiště se může dále rozšiřovat

Karlovy Vary - Po měsících jednání se Karlovarský kraj a město Karlovy Vary dohodly na směně pozemků.

Opravu Císařských lázní město podmiňuje koncertním sálem

Karlovy Vary - Ano, ale. To je ve zkratce názor Karlových Varů na připravovanou opravu Císařských lázní, kterou chce kraj zahájit koncem roku.

Primátor: Zámecká kolonáda byla města a taky vždy zůstane městu

Karlovy Vary – Zámecká kolonáda, další majetek města, kolem něhož se nyní vyrojily ekonomické otazníky. My jsme se proto zeptali primátora Petra Kulhánka (KOA).

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

https info

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT