VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Mikroregion: KARLOVY VARY

Bystrý zloděj využil nepozornosti hosta a přisvojil si jeho peněženku

Karlovy Vary - Pětatřicetiletý štamgast si v jedné z karlovarských heren přisvojil peněženku jiného hosta, která mu vypadla z kapsy, a vzápětí odešel pryč.

Mattoni 1/2Maraton Karlovy Vary? V novém kabátě, pod dohledem hvězd

Karlovy Vary – Šestý ročník populárního závodu chce dát v letošním roce více prostoru evropským a českým atletům. Závod, který startuje 19. května z nábřeží Osvobození, rozsvítí i hvězdná štafeta vedená ostříleným běžcem Daliborem Gondíkem.

S jídlem roste zlodějský apetit

Karlovy Vary - Spáchání přečinu krádeže se dopustila dvojice pachatelů, kteří si vyhlédli pravidelný závoz zboží jedné prodejny potravin v Karlových Varech.

Filmové plakáty Martina Kaisera v karlovarské nemocnici

Karlovy Vary - Už tuto sobotu od 17. hodiny se ve vestibulu nemocnice v Karlových Varech představí držitel ceny Český lev za filmový plakát Martin Kaiser, který na výstavu plakátů navíc přidá i své koláže.

Patnáct let od tragické nehody u Nažidel: Žal pozůstalých trvá

Karlovy Vary, Nažidla - Při havárii patrového autobusu 8. března 2003 na Českokrumlovsku zahynulo 19 lidí.

Literární soutěž krajské knihovny obeslal rekordní počet autorů

Karlovy Vary - Rekordních 52 amatérských spisovatelů z České republiky se zúčastnilo 11. ročníku Literární soutěže, kterou pořádala Krajská knihovna Karlovy Vary. To byl nejvyšší počet za poslední čtyři roky.

Na magistrát po novém schodišti s barevnými keři okolo

Karlovy Vary - Oprava schodiště k hlavní budově magistrátu a výsadba nových keřů, to je plán oprav, které už začaly a budou pokračovat do dubna až května tohoto roku. Zušlechtění příchodu k magistrátu města vyjde na přibližně 800 tisíc korun.

Ve „slabých“ měsících to budou mít trhovci levnější

Karlovy Vary - V lednu a únoru sedm tisíc korun, od března do prosince 10 tisíc korun měsíčně. To je taxa, kterou prodejci na tržišti ve Varšavské budou hradit městské společnosti KV City, která má zdejších šestnáct stánků ve správě.

Slavia urvala proti Tachovu bod

Karlovy Vary – Dělba bodů. Karlovarská Slavia si pozvala ke generálce před startem jarní části Fortuna Divize A lídra tabulky krajského přeboru Plzeňského kraje FK Tachov, se kterým se nakonec rozešla po výsledku 2:2 smírem.

Krajská knihovna nabízí nový pohodový literární pořad

Karlovy Vary - Krajská knihovna Karlovy Vary přichází s novým typem literárního pořadu pro veřejnost. V pobočce v Lidické ulici se bude zhruba čtyřikrát do roka scházet takzvaný Spolek přátel krásné literatury a sladkých koláčů.

OTÁZKA PRO: Čestmíra Bruštíka, náměstka primátora Karlových Varů

Město hodlá opravit stezky ve Smetanových sadech před Alžbětinými lázněmi. Jak by měly cesty v budoucnu vypadat?

Pošťačka zpronevěřila peníze

Karlovy Vary - Svůj rozpočet si vylepšovala sedmadvacetiletá pošťačka, která sedávala za přepážkou jedné z karlovarských poštovních poboček.

OTÁZKA PRO: Jana Klímu, člena Rady města Karlovy Vary

V Karlových Varech se při Univerzitě Karlově otevírá obor Fyzioterapie. Co připravuje město pro zájemce o studium?

Strážníkům přišla poděkování za jejich vstřícnost a laskavost

Karlovy Vary - Během jednoho týdne přišla strážníkům hned dvě poděkování.

Územní plán je ve skluzu. Hotov by podle primátora mohl být v roce 2019

Karlovy Vary - Jeden z nejdůležitějších dokumentů je pro každé město územní plán. Karlovy Vary jej ale stále nemají dokončený a skluz už se počítá na roky.

Cenu města a čestné občanství získává...?

Karlovy Vary - Tři kandidáty navrhla rada města na Cenu města a čestné občanství pro rok 2018. Nominovanými jsou Marek Eben, Michael Oron Kalkert a Carlo Capalbo.

KV Arena je v zisku, ale musela „hóódně“ čarovat

Karlovy Vary - Jakmile se na radě města otevře dění kolem KV Areny, jsou politici ve střehu. Primátor Petr Kulhánek (KOA) vůbec neskrývá, že s hospodařením této městské společnosti s ručením omezeným je velmi nespokojen, zatímco náměstci Michal Riško (ČSSD) a Čestmír Bruštík (Volní) KV Arenu a jednatele Vladimíra Kvasničku hájí.

OTÁZKA PRO: Čestmíra Bruštíka, náměstka primátora

Město plánuje obnovu dopravního značení na silnicích. Kolik to bude stát?

Galerie SUPERMARKETwc zahajuje letošní sezónu výstavou „obaly na více použití"

Karlovy Vary - Mladý obal aneb Obaly na více použití, to je název výstavy, kterou karlovarská galerie SUPERMARKETwc zahajuje letošní sezónu.

Výtržník hřešil hned čtyřikrát

Karlovy Vary – V noci byli strážníci na základě telefonátu obyvatele města vysláni za opilým čtyřicetiletým hříšníkem, který si vybíjel zlost na autobusové zastávce.

Z bytu si udělal arzenál

Karlovy Vary – Slušný zbrojní arzenál připomínal byt šestatřicetiletého muže, který má na triku nedovolené ozbrojování.

Čtenáři krajské knihovny mohou zaplatit „na dálku“

Karlovy Vary - Čtenáři Krajské knihovny v Karlových Varech mohou nově hradit poplatky ve svém čtenářském kontě na dálku. Knihovna spustila platební bránu, jejíž pomocí lze zaplatit přes internet takzvané zpozdné nebo poplatky za rezervaci přímo ve čtenářském kontě z domova.

Seniorka přecházela tam, kde neměla. A srazilo ji auto

Karlovy Vary - Místo po řádně vyznačeném přechodu pro chodce se vydala šestasedmdesátiletá seniorka mimo něj a nedopadlo to dobře.

Kritéria pro stipendia studentů kraj zreviduje

Karlovarský kraj - Rada kraje zatím odmítla schválit a rozdělit zhruba 1,8 milionu korun určených na stipendia pro studenty jedenácti středních škol v regionu.

Tři body vystřelil slávistům kanonýr Adam Paterna

Karlovy Vary – Po krkolomném rozjezdu na zimním turnaji v Ostrově začali mladíci v dresu karlovarské Slavie pod taktovkou trenérů Mariána Geňa a Petra Richtáře sbírat důležitá vítězství, čím si nakonec zajistili postup do finálové skupiny, když v béčkové skupině skončili na posledním, třetím postupovém místě.

Strážníci kontrolovali herny, všechny nový zákon dodržují

Karlovy Vary - Herny jsou v pořádku! Strážníci společně s celní správou kontrolovali karlovarské herny a tohle je výsledek.

Poznejte Vietnam, zemi dětí

Karlovy Vary – Krajská knihovna Karlovy Vary zve na večer plný vyprávění i hraní o zemi kónických klobouků, peněz, smlouvání, kýče, imitace a rýže, který se koná v sále knihovny ve Dvorech ve čtvrtek 1. března od 17:00 hodin.

Chinaski hledají předkapelu mezi místními muzikanty

Karlovy Vary - Zahrát si před narvaným sálem a vidět zákulisí slavné kapely, to umožní Chinaski v rámci svého turné muzikantům z Karlovarska.

Stav čtvrtfinále 2:0 a stěhování do Vsetína

Karlovy Vary – Čtvrtfinálová série play-off hokejové WSM ligy mezi karlovarskou Energií a Vsetínem se stěhuje na Valašsko. K odvetným zápasům odjíždějí spokojenější karlovarští borci, když si povezou vedení 2:0 po výhrách 5:1 a 5:0.

Přijďte na Sáňky se zvonci do pobočky krajské knihovny

Karlovy Vary – Divadelní studio D3 uvede ve středu 28. února v pobočce krajské knihovny v Lidické ulici divadelní představení Antonína Přidala Sáňky se zvonci. Představení začíná v 19:00.

Písničkář Thom Artway vystoupí v Divadle Husovka

Karlovy Vary – Zpěvák a písničkář Thom Artway vystoupí ve středu 28. února v karlovarském Divadle Husovka. Na koncertu zazní již známé a oblíbené hity i další písničky.

S chlazeným kuřetem neprošel

Karlovy Vary - Čtyři krádeže v karlovarských obchodech má na svědomí šestadvacetiletý muž.

Stavebnictví skýtá mnoho uplatnění nejen chlapcům, ale i děvčatům

Karlovy Vary - Střední odborná škola (SOŠ) stavební Karlovy Vary byla založena v roce 1982. Škola je příspěvkovou organizací zřízenou Karlovarským krajem. Studenti zde neplatí žádné školné. V současné době probíhá na škole výuka žáků s různým zaměřením pro stavebnictví. 

MHD výrazně zjednoduší nákup časových kupónů

Karlovy Vary – Cestující v městské hromadné dopravě v Karlových Varech (MHD) už mohou využít k nákupu časových kupónů a dobití elektronické peněženky e-shop Dopravního podniku Karlovy Vary v pohodlí od počítače.

Slávisté brali skalp Vintířova

Karlovy Vary – O víkendu si připsali mladíci v trikotu karlovarské Slavie na své konto velmi cenný skalp. V rámci zimního turnaje ostrovského FK v pohodovém tempu pokořili vintířovský Baník 4:0.

Málem přišel o naditou peněženku

Karlovy Vary – Chvilka nepozornosti se málem vymstila cizinci, který se v hotelu právě chystal k odjezdu. Přitom nechal svou tašku s kufry na stojanu pro zavazadla.

Nástupiště MHD u Tržnice prokoukne za dvanáct milionů

Karlovy Vary - Místo jiskřících debat o Integrovaném dopravním terminálu, což v Karlových Varech zní už skoro jako nadávka, sáhl magistrát k jemnější variantě modernizace nástupiště autobusů městské hromadné dopravy (MHD) před Tržnicí.

Strážníci už slouží s hasiči. V plánu je velké společné operační středisko IZS

Karlovy Vary – Operační středisko, kde společně slouží hasiči se strážníky, se stalo v našem regionu realitou. Operační střediska Hasičského záchranného sboru Karlovarského kraje a Městské policie Karlovy Vary se spojila v závěru loňského roku a v současnosti jsou již v plném provozu. 

Hasiči mají nový dlouhý žebřík

Karlovy Vary - Nový, moderní automobilový žebřík slouží od února hasičům z karlovarské stanice.

Podvodník oklamal seniorku

Karlovy Vary – Důvěru šestaosmdesátileté ženy zklamal pětačtyřicetiletý podvodník, který prohraboval popelnice.

Na Růžáku vyhořela bývalá restaurace

Při zásahu nebyl nikdo zraněný, škoda je odhadnuta na půl milionu korun.

Přání vyslyšeno, kontejnery se vrátí do ulic

Karlovy Vary - Přání obyvatelů Karlových Varů bylo vyslyšeno a velkoobjemové kontejnery se v dubnu vrátí do ulic Karlových Varů.

FOTOGALERIE: Energie si vyšlápla na Motor a je první

Karlovy Vary - Více jak 4600 diváků si našlo cestu do KV Areny a sledovalo bitvu o první místo ve WSM lize. Nakonec si tři body připsala domácí Energie, když přejela českobudějovický Motor 4:1.

Lupič motocyklů měl na svědomí čtyři motorkáře

Karlovy Vary – Šest vloupaček do garáží a z toho čtyři ukradené motocykly. Taková je bilance čtyřicetiletého zloděje, jehož řádění k velké radosti motorkářů už udělala konec policie.

OTÁZKA PRO: Helenu Kyselou, mluvčí magistrátu města

Přidají se Karlovy Vary k akci ke dni dětské onkologie, jejímž cílem je šíření povědomí o problematice dětské onkologie s důrazem na varovné příznaky dětských nádorů a nutnost včasné návštěvy lékaře?

Florbal: Premiérový lázeňský School match trhl divácký rekord

Karlovy Vary – Paráda. S kůží na trh šel FB Hurrican Karlovy Vary při premiérovém lázeňském School match.

Drahovice budou v pozoru, k derby dorazí viktoriáni

Karlovy Vary – Fotbalový mazec. V sobotu 17. února bude drahovická umělka hostit krajské divizní derby. Nanečisto.

Murad Eldarushev, z Dagestánu do české klece

Karlovy Vary – Dětství neměl úplně jednoduché, hlavní město Dagestánu Machačkala je drsné místo k životu.

Řidiči nerespektují chodce

Karlovy Vary - Devět přestupků řidičů motorových vozidel a žádný přestupek ze strany chodců. Takový byl výsledek dopravní a bezpečnostní akce zaměřené na chodce, na přecházení chodců a na přechody pro chodce.

Ani muzeum vína, ani apartmány v Císařských lázních nebudou

Karlovy Vary - Ani muzeum vína, ani apartmány. To vše vypadlo z projektu na obnovu Císařských lázní.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

https info

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT