VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Mikroregion: KARLOVY VARY

Autentické, ale prohnilé tržní krámky město opraví

Karlovy Vary - Jsou chloubou karlovarské lázeňské zóny a jejich autentičnost návštěvníky uchvacuje. Přesto je životnost tržních krámků, postavených před sto lety, u konce a bez oprav by spadly.

Sezona farmářských trhů je opět tady

Karlovy Vary – Farmářské městské trhy v Karlových Varech, jejichž osmá sezóna v pátek 23. března začíná, jsou svou oblíbeností u místních unikátem v Karlovarském kraji. Pokusy v jiných městech prozatím vždy dopadly neúspěšně.

Žena skončila po brutálním útoku s těžkým zraněním

Karlovy Vary – Vážná poranění utrpěla třiačtyřicetiletá žena po útoku o dvacet let mladšího muže. Toho už kriminalisté obvinili z vraždy ve stádiu pokusu.

Rekreační areál Rolava doplní další herní prvky, síťové hřiště

Karlovy Vary - Především ti menší návštěvníci rekreačního areálu Rolava se ještě letos před zahájením hlavní sezony dočkají dalších herních prvků.

Václav Balšán v Galerii Imperial dokazuje, že stále „žije a kreslí…“

Karlovy Vary – Až do konce března bude ve výstavních prostorách karlovarského hotelu Imperial otevřena výstava kreseb karlovarského malíře a grafika Václava Balšána.

Je to vřed města, tvrdí o díře u Thermalu radní

Karlovy Vary - Do dopisové akce s Ministerstvem financí se pustil primátor Petr Kulhánek (KOA) kvůli vypuštěnému bazénu u hotelu Thermal.

Koupí město Tržnici? Většina radních je pro

Karlovy Vary - Musela to být ostrá výměna názorů, protože primátor Kulhánek (KOA) prohlásil, že se mu při ní rosilo čelo.

Florbal: Čtvrtfinálová série se vrací do lázní, v sázce bude semifinále

Praha – Florbalisté FB Hurrican Karlovy Vary jsou kousek od historického postupu. Ano, přesně tak. Ve čtvrtfinálové sérii s Královskými Vinohrady v rámci play-off I. České florbalové ligy mužů dosáhli v Praze na důležitou výhru 4:3, čímž se ujali v sérii vedení 2:1 a k postupu do semifinále jim chybí jeden bod.

Úkoly pro architekta: Dopravní terminál i Vřídelní kolonáda

Karlovy Vary - Ve čtyřech hlavních bodech nastínil práci Kanceláře architekta města (KAM) její nový šéf Petr Kropp, který do této funkce nastoupil 1. března.

FOTO: Psohlavec sestřelil Přeštice, Viktoria i Olympie vítězně

Karlovarský kraj – Sedmnácté kolo Fortuna Divize A přichystalo pro všechny tři zástupce z Karlovarského kraje jarní domácí premiéry. Všechny byly vítězné.

Mise splněna. Energie se probila do baráže

Karlovy Vary - Povedlo se. Hokejisté karlovarské Energie vyhráli obě utkání na ledě Slavie Praha 2:1 a 3:0 a po celkovém vítězství 4:0 na zápasy si vybojovali postup do baráže.

Opilci si dělají ze strážníků taxi službu

Karlovy Vary - Jako taxikáři si chvílemi nejspíše připadali strážníci městské policie, které v minulém roce tradičně nejvíce zaměstnal převoz opilců na záchytku.

Mladí skláři změří v huti své síly

Karlovy Vary - Junior Glass Ways, to je věhlasná mezinárodní soutěž mladých sklářů.

Pilot z Red Bull Air Race Petr Kopfstein besedoval s fanoušky

Karlovy Vary – Fanoušci ze všech koutů Česka v čele s fanklubem Petra Kopfsteina a Martina Šonky zavítali ve čtvrtečním podvečeru do krajské knihovny v Karlových Varech na besedu s karlovarským pilotem Petrem Kopfsteinem, která se nesla v duchu Red Bull Air Race aneb Fascinace leteckou akrobacií. 

Příliš důkladný a drahý úklid

Karlovy Vary – Žena, která prováděla v domácnosti úklidové práce, ukradla šperky a finanční hotovost.

EXKLUZIVNĚ

Ruska obvinila Galerii umění. Prý vystavuje dětské porno

Karlovy Vary - Když Galerie umění Karlovy Vary připravovala výstavu Milana Knížáka s názvem Žít jinak, netušila, že to vyvolá skandál rozměrů téměř netušených.

Příznivci řemesel představí své výrobky na jarmarku

Karlovy Vary - Fler market. To je název jarmarku, který se uskuteční v pondělí 19. března v Krajské knihovně Karlovy Vary. Výrobci na něm od 10 do 17 hodin představí své ruční produkty.

Lázeňské území hlídá detektor průjezdů

Karlovy Vary - Nový detektor průjezdů instalovala koncem roku městská policie na ulici Tržiště v lázeňském území, tedy tam, kde je místní úpravou omezen provoz.

První semifinále patří energetikům

Karlovy Vary – Stav série 1:0. Energie rozhodla první semifinále v prodloužení. Autor branky na 4:3 byl Jakub Flek.

Ambassador Národní dům bude patřit Čajkovskému

Karlovy Vary - Díla Petra Iljiče Čajkovského, jednoho z nejvýznamnějších světových hudebních skladatelů, budou znít na koncertě, který uvede Karlovarský symfonický orchestr v Grandhotelu Ambassador Národní dům.

Grandhotel Ambassador přetavili do zlata nejúspěšnější sportovci

Karlovy Vary – Nejúspěšnější sportovec města Karlovy Vary a Sportovní unie Karlovarska 2017. Velkolepá show byla na pořadu v závěru týdne v Grandhotelu Ambassador Národní dům v lázeňském městě.

Recidivista se vloupal do budovy bývalé ubytovny

Karlovy Vary - Dvacetiletý mladík z Karlovarska se vloupal do objektu bývalé ubytovny, kde odcizil sbíječku, vrtačku a notebook.

Velikonoční trhy se přesunou na zlatý kříž města

Karlovy Vary - Velikonoční trhy v Karlových Varech se přesunou od hlavní pošty do Zeyerovy ulice.

Většina mostů a lávek v krajském městě drží, některé ale přece jen o něco méně

Karlovy Vary - Technický stav většiny z jednatřiceti karlovarských lávek a šestadvaceti mostů je relativně vyhovující a přemostění mohou sloužit svým účelům. Což se tak úplně nedá říci o čtyřech mostech a třech lávkách.

Lidé byli žíznivější, vloni se prodalo více nealko nápojů

Karlovy Vary - Středoevropská nápojová skupina Karlovarských minerálních vod (KMV) v roce 2017 vyrobila přes 1 miliardu lahví, meziročně zvýšila celkový obrat o 12 procent na 8,3 miliardy korun.

Za zvířaty i ekologií se mohou školáci vydat také letos díky krajské dotaci

Karlovy Vary - Oblíbené exkurze do ekofarem nebo do Centra vzdělávání odpadového hospodářství v Černošíně. To jsou exkurze, na něž se mohou vydat školáci či studenti z regionu. Dopravu i náklady s tím spojené zajistí Karlovarský kraj. Vyčleněno na to má 1,5 milionu korun.

OTÁZKA PRO: Čestmíra Bruštíka, náměstka primátora

Karlovy Vary - Jak bude vypadat nová lávka na Růžový Vrch a kdy bude osazena?

Balneologický institut a rozvoj lázeňství, to jsou do určité míry spojité nádoby

Karlovy Vary - Po dlouhodobých diskuzích a přípravách byla v lednu 2O13 v Karlových Varech založena obecně prospěšná společnost Balneologický institut, jediný toho druhu v ČR.

Skvěle. Karlovarský Slovan bral první a třetí místo

Karlovy Vary – Spanilá jízda. Lyžaři LK Slovan Karlovy Vary udělali o víkendu tečku za republikovými závody.

Bystrý zloděj využil nepozornosti hosta a přisvojil si jeho peněženku

Karlovy Vary - Pětatřicetiletý štamgast si v jedné z karlovarských heren přisvojil peněženku jiného hosta, která mu vypadla z kapsy, a vzápětí odešel pryč.

Mattoni 1/2Maraton Karlovy Vary? V novém kabátě, pod dohledem hvězd

Karlovy Vary – Šestý ročník populárního závodu chce dát v letošním roce více prostoru evropským a českým atletům. Závod, který startuje 19. května z nábřeží Osvobození, rozsvítí i hvězdná štafeta vedená ostříleným běžcem Daliborem Gondíkem.

S jídlem roste zlodějský apetit

Karlovy Vary - Spáchání přečinu krádeže se dopustila dvojice pachatelů, kteří si vyhlédli pravidelný závoz zboží jedné prodejny potravin v Karlových Varech.

Filmové plakáty Martina Kaisera v karlovarské nemocnici

Karlovy Vary - Už tuto sobotu od 17. hodiny se ve vestibulu nemocnice v Karlových Varech představí držitel ceny Český lev za filmový plakát Martin Kaiser, který na výstavu plakátů navíc přidá i své koláže.

Patnáct let od tragické nehody u Nažidel: Žal pozůstalých trvá

Karlovy Vary, Nažidla - Při havárii patrového autobusu 8. března 2003 na Českokrumlovsku zahynulo 19 lidí.

Literární soutěž krajské knihovny obeslal rekordní počet autorů

Karlovy Vary - Rekordních 52 amatérských spisovatelů z České republiky se zúčastnilo 11. ročníku Literární soutěže, kterou pořádala Krajská knihovna Karlovy Vary. To byl nejvyšší počet za poslední čtyři roky.

Na magistrát po novém schodišti s barevnými keři okolo

Karlovy Vary - Oprava schodiště k hlavní budově magistrátu a výsadba nových keřů, to je plán oprav, které už začaly a budou pokračovat do dubna až května tohoto roku. Zušlechtění příchodu k magistrátu města vyjde na přibližně 800 tisíc korun.

Ve „slabých“ měsících to budou mít trhovci levnější

Karlovy Vary - V lednu a únoru sedm tisíc korun, od března do prosince 10 tisíc korun měsíčně. To je taxa, kterou prodejci na tržišti ve Varšavské budou hradit městské společnosti KV City, která má zdejších šestnáct stánků ve správě.

Slavia urvala proti Tachovu bod

Karlovy Vary – Dělba bodů. Karlovarská Slavia si pozvala ke generálce před startem jarní části Fortuna Divize A lídra tabulky krajského přeboru Plzeňského kraje FK Tachov, se kterým se nakonec rozešla po výsledku 2:2 smírem.

Krajská knihovna nabízí nový pohodový literární pořad

Karlovy Vary - Krajská knihovna Karlovy Vary přichází s novým typem literárního pořadu pro veřejnost. V pobočce v Lidické ulici se bude zhruba čtyřikrát do roka scházet takzvaný Spolek přátel krásné literatury a sladkých koláčů.

OTÁZKA PRO: Čestmíra Bruštíka, náměstka primátora Karlových Varů

Město hodlá opravit stezky ve Smetanových sadech před Alžbětinými lázněmi. Jak by měly cesty v budoucnu vypadat?

Pošťačka zpronevěřila peníze

Karlovy Vary - Svůj rozpočet si vylepšovala sedmadvacetiletá pošťačka, která sedávala za přepážkou jedné z karlovarských poštovních poboček.

OTÁZKA PRO: Jana Klímu, člena Rady města Karlovy Vary

V Karlových Varech se při Univerzitě Karlově otevírá obor Fyzioterapie. Co připravuje město pro zájemce o studium?

Strážníkům přišla poděkování za jejich vstřícnost a laskavost

Karlovy Vary - Během jednoho týdne přišla strážníkům hned dvě poděkování.

Územní plán je ve skluzu. Hotov by podle primátora mohl být v roce 2019

Karlovy Vary - Jeden z nejdůležitějších dokumentů je pro každé město územní plán. Karlovy Vary jej ale stále nemají dokončený a skluz už se počítá na roky.

Cenu města a čestné občanství získává...?

Karlovy Vary - Tři kandidáty navrhla rada města na Cenu města a čestné občanství pro rok 2018. Nominovanými jsou Marek Eben, Michael Oron Kalkert a Carlo Capalbo.

KV Arena je v zisku, ale musela „hóódně“ čarovat

Karlovy Vary - Jakmile se na radě města otevře dění kolem KV Areny, jsou politici ve střehu. Primátor Petr Kulhánek (KOA) vůbec neskrývá, že s hospodařením této městské společnosti s ručením omezeným je velmi nespokojen, zatímco náměstci Michal Riško (ČSSD) a Čestmír Bruštík (Volní) KV Arenu a jednatele Vladimíra Kvasničku hájí.

OTÁZKA PRO: Čestmíra Bruštíka, náměstka primátora

Město plánuje obnovu dopravního značení na silnicích. Kolik to bude stát?

Galerie SUPERMARKETwc zahajuje letošní sezónu výstavou „obaly na více použití"

Karlovy Vary - Mladý obal aneb Obaly na více použití, to je název výstavy, kterou karlovarská galerie SUPERMARKETwc zahajuje letošní sezónu.

Výtržník hřešil hned čtyřikrát

Karlovy Vary – V noci byli strážníci na základě telefonátu obyvatele města vysláni za opilým čtyřicetiletým hříšníkem, který si vybíjel zlost na autobusové zastávce.

Z bytu si udělal arzenál

Karlovy Vary – Slušný zbrojní arzenál připomínal byt šestatřicetiletého muže, který má na triku nedovolené ozbrojování.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

https info

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT