VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Mikroregion: KARLOVY VARY

Kritéria pro stipendia studentů kraj zreviduje

Karlovarský kraj - Rada kraje zatím odmítla schválit a rozdělit zhruba 1,8 milionu korun určených na stipendia pro studenty jedenácti středních škol v regionu.

Tři body vystřelil slávistům kanonýr Adam Paterna

Karlovy Vary – Po krkolomném rozjezdu na zimním turnaji v Ostrově začali mladíci v dresu karlovarské Slavie pod taktovkou trenérů Mariána Geňa a Petra Richtáře sbírat důležitá vítězství, čím si nakonec zajistili postup do finálové skupiny, když v béčkové skupině skončili na posledním, třetím postupovém místě.

Strážníci kontrolovali herny, všechny nový zákon dodržují

Karlovy Vary - Herny jsou v pořádku! Strážníci společně s celní správou kontrolovali karlovarské herny a tohle je výsledek.

Poznejte Vietnam, zemi dětí

Karlovy Vary – Krajská knihovna Karlovy Vary zve na večer plný vyprávění i hraní o zemi kónických klobouků, peněz, smlouvání, kýče, imitace a rýže, který se koná v sále knihovny ve Dvorech ve čtvrtek 1. března od 17:00 hodin.

Chinaski hledají předkapelu mezi místními muzikanty

Karlovy Vary - Zahrát si před narvaným sálem a vidět zákulisí slavné kapely, to umožní Chinaski v rámci svého turné muzikantům z Karlovarska.

Stav čtvrtfinále 2:0 a stěhování do Vsetína

Karlovy Vary – Čtvrtfinálová série play-off hokejové WSM ligy mezi karlovarskou Energií a Vsetínem se stěhuje na Valašsko. K odvetným zápasům odjíždějí spokojenější karlovarští borci, když si povezou vedení 2:0 po výhrách 5:1 a 5:0.

Přijďte na Sáňky se zvonci do pobočky krajské knihovny

Karlovy Vary – Divadelní studio D3 uvede ve středu 28. února v pobočce krajské knihovny v Lidické ulici divadelní představení Antonína Přidala Sáňky se zvonci. Představení začíná v 19:00.

Písničkář Thom Artway vystoupí v Divadle Husovka

Karlovy Vary – Zpěvák a písničkář Thom Artway vystoupí ve středu 28. února v karlovarském Divadle Husovka. Na koncertu zazní již známé a oblíbené hity i další písničky.

S chlazeným kuřetem neprošel

Karlovy Vary - Čtyři krádeže v karlovarských obchodech má na svědomí šestadvacetiletý muž.

Stavebnictví skýtá mnoho uplatnění nejen chlapcům, ale i děvčatům

Karlovy Vary - Střední odborná škola (SOŠ) stavební Karlovy Vary byla založena v roce 1982. Škola je příspěvkovou organizací zřízenou Karlovarským krajem. Studenti zde neplatí žádné školné. V současné době probíhá na škole výuka žáků s různým zaměřením pro stavebnictví. 

MHD výrazně zjednoduší nákup časových kupónů

Karlovy Vary – Cestující v městské hromadné dopravě v Karlových Varech (MHD) už mohou využít k nákupu časových kupónů a dobití elektronické peněženky e-shop Dopravního podniku Karlovy Vary v pohodlí od počítače.

Slávisté brali skalp Vintířova

Karlovy Vary – O víkendu si připsali mladíci v trikotu karlovarské Slavie na své konto velmi cenný skalp. V rámci zimního turnaje ostrovského FK v pohodovém tempu pokořili vintířovský Baník 4:0.

Málem přišel o naditou peněženku

Karlovy Vary – Chvilka nepozornosti se málem vymstila cizinci, který se v hotelu právě chystal k odjezdu. Přitom nechal svou tašku s kufry na stojanu pro zavazadla.

Nástupiště MHD u Tržnice prokoukne za dvanáct milionů

Karlovy Vary - Místo jiskřících debat o Integrovaném dopravním terminálu, což v Karlových Varech zní už skoro jako nadávka, sáhl magistrát k jemnější variantě modernizace nástupiště autobusů městské hromadné dopravy (MHD) před Tržnicí.

Strážníci už slouží s hasiči. V plánu je velké společné operační středisko IZS

Karlovy Vary – Operační středisko, kde společně slouží hasiči se strážníky, se stalo v našem regionu realitou. Operační střediska Hasičského záchranného sboru Karlovarského kraje a Městské policie Karlovy Vary se spojila v závěru loňského roku a v současnosti jsou již v plném provozu. 

Hasiči mají nový dlouhý žebřík

Karlovy Vary - Nový, moderní automobilový žebřík slouží od února hasičům z karlovarské stanice.

Podvodník oklamal seniorku

Karlovy Vary – Důvěru šestaosmdesátileté ženy zklamal pětačtyřicetiletý podvodník, který prohraboval popelnice.

Na Růžáku vyhořela bývalá restaurace

Při zásahu nebyl nikdo zraněný, škoda je odhadnuta na půl milionu korun.

Přání vyslyšeno, kontejnery se vrátí do ulic

Karlovy Vary - Přání obyvatelů Karlových Varů bylo vyslyšeno a velkoobjemové kontejnery se v dubnu vrátí do ulic Karlových Varů.

FOTOGALERIE: Energie si vyšlápla na Motor a je první

Karlovy Vary - Více jak 4600 diváků si našlo cestu do KV Areny a sledovalo bitvu o první místo ve WSM lize. Nakonec si tři body připsala domácí Energie, když přejela českobudějovický Motor 4:1.

Lupič motocyklů měl na svědomí čtyři motorkáře

Karlovy Vary – Šest vloupaček do garáží a z toho čtyři ukradené motocykly. Taková je bilance čtyřicetiletého zloděje, jehož řádění k velké radosti motorkářů už udělala konec policie.

OTÁZKA PRO: Helenu Kyselou, mluvčí magistrátu města

Přidají se Karlovy Vary k akci ke dni dětské onkologie, jejímž cílem je šíření povědomí o problematice dětské onkologie s důrazem na varovné příznaky dětských nádorů a nutnost včasné návštěvy lékaře?

Florbal: Premiérový lázeňský School match trhl divácký rekord

Karlovy Vary – Paráda. S kůží na trh šel FB Hurrican Karlovy Vary při premiérovém lázeňském School match.

Drahovice budou v pozoru, k derby dorazí viktoriáni

Karlovy Vary – Fotbalový mazec. V sobotu 17. února bude drahovická umělka hostit krajské divizní derby. Nanečisto.

Murad Eldarushev, z Dagestánu do české klece

Karlovy Vary – Dětství neměl úplně jednoduché, hlavní město Dagestánu Machačkala je drsné místo k životu.

Řidiči nerespektují chodce

Karlovy Vary - Devět přestupků řidičů motorových vozidel a žádný přestupek ze strany chodců. Takový byl výsledek dopravní a bezpečnostní akce zaměřené na chodce, na přecházení chodců a na přechody pro chodce.

Ani muzeum vína, ani apartmány v Císařských lázních nebudou

Karlovy Vary - Ani muzeum vína, ani apartmány. To vše vypadlo z projektu na obnovu Císařských lázní.

OTÁZKA PRO: Petra Kulhánka, primátora města Karlovy Vary

Karlovy Vary - Primátor o svém rozhovoru s Jiřím Bartoškou o Bál Festivalu.

Strážníci pomohli ženě domů

Karlovy Vary - Plačící sedmaosmdesátiletou ženu jeli zachránit strážníci ke karlovarskému McDonaldu, nemohla se dostat domů.

Zaměstnanec, který se nevyplatil

Karlovy Vary - Mít více takových zaměstnanců, tak firma, kde pracoval, patrně zkrachuje.

Soutěž Baroko všemi smysly už zná vítěze. Je z Prahy

Karlovy Vary - Vítězkou soutěže Baroko všemi smysly, kterou v červnu loňského roku vyhlásil Karlovarský kraj, se stala Irena Douchová z Prahy.

Keramka doplácí na chudý beton z první republiky

Karlovy Vary - O budoucnosti dvou bortících se budov Střední uměleckoprůmyslové školy v Karlových Varech kraj dosud nerozhodl.

OTÁZKA PRO: Jana Kopála, mluvčího magistrátu města Karlovy Vary

Karlovy Vary - Mluvčí magistrátu o omezení vstupu do lázeňských lesů.

Poš vystavuje Pastviny

Karlovy Vary - Výstava Pastviny Petra Poše v Interaktivní galerii Becherova vila představí autorovu volnou grafickou tvorbu, kterou doplní návrhy loutek, knižní ilustrace, filmové plakáty, ale i scénografie k animovaným filmům.

Připravte se na studium fyzioterapie

Karlovy Vary - Další, už čtvrtý den otevřených dveří, zaměřený především na informování o možnosti studia oboru Fyzioterapie v Karlových Varech od akademického roku 2018/2019, se uskuteční v pátek 9. února v budově bývalé školy na nábřeží Jana Palacha.

Pachatel se vrátil na místo činu. Po dvou letech vykradl stánek

Karlovy Vary – Na místo, kde už jednou loupil, se po dvou letech opět vrátil dnes již pětatřicetiletý zloděj.

Bez řidičáku, a ještě k tomu opilý

Karlovy Vary - Nejenže usedl za volant bez řidičského průkazu, dokonce byl i opilý.

Historické město neláká? Soutěží jen Karlovy Vary

Karlovy Vary - Malý zájem byl v Karlovarském kraji soutěžit o titul Historické město roku 2017. Přihlásily se pouze Karlovy Vary.

Ve farní charitě v noci hořelo. Nikomu se naštěstí nic nestalo

Karlovy Vary - K požáru v objektu karlovarské farní charity vyjížděly v neděli po 22. hodiny čtyři jednotky hasičů. Kvůli kouři museli být na krátkou dobu přemístěni klienti z budovy. 

Nemocný nebyl, dávky ale bral

Karlovy Vary - Kriminalisté z oddělení hospodářské kriminality si posvítili na třiadvacetiletého muže, který si přilepšoval výmysly.

Sklárna připravila unikátní kolekci pro Hrad

Karlovy Vary - Unikátní kolekci křišťálových váz připravila pro Pražský hrad při příležitosti oslav 100. výročí vzniku Československa karlovarská sklárna Moser.

Výsledky pouliční rallye se už nedovíme, strážníci závod přerušili

Karlovy Vary - Už ne popelnice, ale nákupní vozíky nahradily závodní automobily a z Meandru Ohře se stala závodní dráha.

Sun Gallery vystavuje sklo výtvarníka Zdeňka Kunce

Karlovy Vary - První výstava otevřená v Karlových Varech v novém roce 2018 přináší výběr z tvorby jednoho z nejvyhledávanějších sklářských mistrů střední generace Zdeňka Kunce. Jeho doménou, přestože ovládá všechny sklářské techniky včetně té „královské“, tedy broušení, je práce s horkým sklem na sklářské huti.

Plesová sezona má svá nej... Patří mezi ně i Bál Festival

Karlovy Vary - Plesová sezona se už roztočila naplno a jako každý rok má i své nejblyštivější a nejprestižnější akce.

Úspěšný Rapl se vrací, natáčet se bude v centru lázní

Karlovy Vary - Úspěšný seriál Rapl, jehož podstatná část se natáčela v Karlovarském kraji, se dočkal pokračování. A natáčet se bude opět v našem regionu. Na vlastní kůži to poznají především lidé v lázeňském centru Karlových Varů.

Na výstavbu sociálních bytů chtějí lázně využít REstart

Karlovy Vary - Přestože v Karlových Varech je spousta prázdných bytů, ovšem pro rodiny cenově nedostupných, lidé, kteří by chtěli sehnat vlastní bydlení, mají většinou smůlu.

Na možnost využívat Senior Pasy upozorní také speciální automobil

Karlovarský kraj - K propagaci Senior Pasů, které se staly v regionu málem hitem, bude sloužit i speciálně upravený automobil s nepřehlédnutelnými polepy. Karlovarský kraj k tomu vyčlenil vozidlo ze svého autoprovozu.

O podobě nové Vřídelní kolonády rozhodnou architekti v soutěži

Karlovy Vary - Přísně stranou politického vlivu chce primátor Petr Kulhánek (KOA) držet po neúspěšném referendu další dění kolem budoucnosti Vřídelní kolonády.

Důvěra se nevyplácí. Ženu stál tento poznatek 9000 korun

Karlovy Vary - Že se přílišná důvěra nevyplácí, už zjistila žena, kterou prachsprostě okradl její známý, a ještě k tomu v jejím bytě.

Filmovým festivalem lázně žijí a bohatnou. O stovky milionů

Karlovy Vary – Přestože někteří Karlovaráci v době mezinárodního filmového festivalu utíkají z města, protože jim vadí zahlcenost návštěvníky a hektický život při této největší kulturní akci v Čechách, obchodníci, hotely a majitelé restaurací si mnou ruce. Loňský, 52. ročník MFF vydělal Karlovým Varům více než 185 milionů korun.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

https info

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT