VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Mikroregion: OSTROV

Děti, hurá do kina. Váš festival je tu

Ostrov - Filmovou přehlídku zahájila nová česká úspěšná pohádka Tři bratři, to vše za dozoru Oty Hofmana mladšího

„Dal bych si pejska na česneku,“ píše anonym do útulku

Horní Žďár - „Ale dal bych si vašeho pejska z útulku na česneku." I takovéto anonymní esemesky nyní chodí zvířecí záchranářce Haně Šimkové z psího útulku Macík v Horním Žďáru.

Legální houpání? Možná už od pondělí

Ostrov - Už možná v pondělí projde radou města smlouva o výpůjčce, kterou by se tak zlegalizovaly houpačky, jež vyvěsila občanská iniciativa Houpej.cz.

Ostrovští hasiči zažili perný víkend

Ostrov - Od pátku do pondělí zasahovali ostrovští hasiči u požáru, dopravních nehod, likvidace hmyzu i zajištění přistání vrtulníku.

Čtyři parkovací místa málem zmařila dotaci za 11 milionů

Ostrov - Obyvatelům ulice Holasova vadí, že kvůli stáním se zvýší provoz pod okny jejich ložnic

Dvě ženy napadly matku s kočárkem

Ostrov – Z nepochopitelného činu byly obviněné dvě Ostrovačky (20 a 50 let), které na konci března napadly 34 letou ženu, která vezla svého syna v kočárku.

Děti, těšte se, festival je tu

Ostrovv - Filmovým festivalům se v Karlovarském kraji líbí, což dokazuje už 46. ročník Dětského filmového a televizního festivalu Oty Hofmana, který v neděli 5. října vypukne v Ostrově. Letošní ročník bude podle jeho tvůrců přelomový a plný novinek.

Hoří spor o houpačky a slepičince

Ostrov - Měsíc před volbami to začíná v Ostrově pěkně jiskřit. První výstřely už zamířily na své cíle, největší rozruch zatím napáchaly houpačky a slepice. Především houpačky rozvířily v Ostrově hned desítky debat.

Tábor v Manětíně stojí před poslední rekonstrukcí

Ostrov/Manětín - Už desítky milionů spolykala rekonstrukce oblíbeného tábora v Manětíně, který spravuje ostrovský městský dům dětí a mládeže. Nyní ho čeká poslední etapa.

Ostrov chce více míst pro seniory

Ostrov - Ačkoliv před deseti měsíci otevřeli v Ostrově Dům pokojného stáří s kapacitou 21 lůžek, přemýšlí radnice o dalším rozšíření. „Je to dlouhodobý projekt. První část máme za sebou a na druhou už máme stavební povolení. Nyní přemýšlíme, jak celou stavbu zafinancujeme. Určitě se budeme snažit najít nějaký dotační titul, který by nám pomohl," řekl starosta Ostrova Pavel Čekan.

Benefiční koncert pomůže při Jakubově léčbě

Ostrov - Dobrý skutek a výborná muzika. To byl benefiční koncert v sobotním odpoledni v Ostrově. Cíl měl jediný, vybrat peníze pro sedmnáctiletého Jakuba Biniatova, na jeho léčbu rakoviny.

Práce na ostrovském zámku nekončí

Ostrov - Práce na ostrovském zámku a přilehlém parku měly být už hotovy. Vše je však jinak. Stopku práci vystavila pohledová zeď, kterou čekají zvelebovací práce a na své si přijdou také archeologové.

Cisternu obdrží ostrovští hasiči o tři měsíce později

Ostrov - Na slíbenou posilu do zbrojnice si hasiči musí počkat. Vše má na svědomí odvolání jednoho z účastníků výběrového řízení.

Žena obrala druha o 750 tisíc

Ostrov - Hřál si hada na prsou. Tak by se dal shrnout příběh 68letého podnikatele. Jeho družka mu totiž ke složenkám za jeho podnikání přihazovala svoje složenky za své kratochvíle. Nyní ji pro podvod vyšetřují policisté.

Hurá do Ostrova, a bez omezení na silnici

Ostrov - Řidiči, těšte se a připravte se šlápnout na plyn. Oprava hlavního tahu na Ostrov totiž finišuje a už jen pár dní nás dělí od odstranění posledních dopravních omezení.

Teď mraveniště, za pár dní radnice

Ostrov - Už jen detaily, drobné operativní změny a ladění. Jako v mraveništi to nyní vypadá v budově nové radnice v Ostrově, která se pro lidi otevře v pondělí. Změnil se v ni opravený zámek.

Psychiatrická infolinka se pacientům i lékařům osvědčila

Ostrov - Od ledna letošního roku je v Nemocnici Ostrov v provozu psychiatrická infolinka. Záměrem jejího zavedení bylo zlepšení komunikace s klienty, podání informace klientům o možnosti terapie, odpovědi klientům na nejčastější otázky z terénu, podmínky přijetí na psychiatrické oddělení a podobně.

Zahulíme, uvidíme. Hasiči našli při požáru bytu v Ostrově marihuanu

Ostrov - Na místě zasahovaly čtyři jednotky hasičů, škoda je odhadnuta na půl milionu korun

Skoky, salta, ale i ollie. Prkna a kola lítala nad Ostrovem

Ostrov - Sen několika generací se definitivně splnil. Ostrov slavnostně otevřel svůj skatepark, který si navrhli samotní skejťáci a rideři na bmx kolech.

Likvidaci požáru zahrádky komplikovalo množství tlakových lahví

Dolní Žďár - Čtyři jednotky hasičů zasahovaly u požáru zahradní chaty v Dolním Žďáru u Ostrova na Karlovarsku. Oheň se rozšířil i na další stavby u chaty, škoda je odhadnuta na sto tisíc korun.

Tržiště zůstane ještě dva roky

Ostrov - Ostuda města, Dřevák či pozůstalost začátků devadesátých let. Všechny přezdívky patří jedinému místu v Ostrově, a to centrálnímu tržišti. Co s ním bude dál, se uvidí v nejbližších měsících, neboť dvacetiletá nájemní smlouva vyprší na konci letošního října.

Průmyslová zóna procitá, zanedlouho se tu začne makat

Ostrov - Po podpisu smlouvy přichází na řadu činy. Řeč je o začátku stavebních prací KE Ostrov Elektrik v ostrovské průmyslové zóně. Pokud se nic nepokazí, mohla by se výroba na novém místě rozběhnout na jaře příštího roku.

Dobré jídlo, zpěv a především hektolitry piva. To čeká 'Mírák'

Ostrov - Zajít si nakoupit na trh regionální pochutiny a výrobky a přitom si poslechnout prima muziku a ochutnat bezpočet pivních speciálů? Že je to sen, ale kdepak, to čeká na všechny ty, kteří v sobotu dorazí na Mírové náměstí v Ostrově.

Účet za památky: Stovky milionů

Ostrov - Ostrov investoval do obnovy památek nejvíce v kraji. Záchrana přišla od roku 2005 na zhruba 400 milionů korun

Hotovo. A ze zámku bude radnice

Ostrov - Celá rekonstrukce nové dominanty Ostrova trvala 26 měsíců a vyšla na 177 milionů korun

Otevření zámku a nová tradice jsou v Ostrově na spadnutí

Ostrov - Dlouholetá práce je téměř u konce. I o tom se můžete přesvědčit, pokud v pátek dorazíte do ostrovského zámeckého parku.

Ostrov dává šanci dlužníkům. Využijí generálního pardonu?

Ostrov - Zastupitelé chtějí dát šanci dlužníkům na nájemném a službách s tím spojených. Schválili tedy generální pardon, a to hned ve dvou variantách. Ušetřit mohou neplatiči i desetitisíce korun.

Operace Kulový blesk čeká stovku ostrovských úředníků

Ostrov - Připraveno a sbaleno je zatím 400 krabic, dalších 1600 zatím zeje prázdnotou.

Dvouletý chlapec uvízl hlavou v zábradlí, pomoci mu dokázali až hasiči

Ostrov - Netradiční zásah si do své kroniky mohou po dnešku zapsat hasiči z Ostrova. Ti svým zásahem pomohli malému chlapci, který se zaklínil v zábradlí na balkoně.

Nový ředitel domu kultury: Chci postavit filmový festival na nohy

Ostrov - V ostrovském domu kultury po necelém měsíci končí bezvládí. V pondělí byl totiž jednohlasně zvolen nový ředitel Karel Tetur, který jako hlavní prioritu bere organizaci Dětského filmového a televizního festivalu.

Nic není svaté, ukradl přístroj na mytí bažantů

Ostrov - Že se ukradne vše, co není přibité, to už je taková ohraná písnička. Novou úroveň tomu však dal 29letý muž z Klášterce nad Ohří, který si jako svůj cíl vybral zdravotnický přístroj na mytí bažantů v hodnotě 20 tisíc.

Hasiči měli napilno. Tentokrát hlavně hasili

Karlovarsko - Prodloužený víkend některým přinesl volno a pohodu, to se však nedá říct hlavně o hasičích na Ostrovsku, kteří měli nakvap. Nejprve je zaměstnal požár stromu v nepřístupném porostu a podruhé si jejich služby vyžádala hořící vozidla v garážích.

Stará stříkačka se definitivně loučí. Hasiči dostanou novou

Ostrov - Na nákup nového vozu je připraveno 7,5 milionu korun, jedním milionem přispěl i kraj

Hofmanův festival mění název i ředitele. Stal se jím Pavel P. Ries

Ostrov - Druhý nejstarší festival dětských filmů v České republice, festival Oty Hofmana, který se každoročně už 46 let koná v Ostrově, vstupuje v letošním roce do zcela nové fáze. Po téměř půl století existence mění název i ředitele. Tím byl jmenován režisér a šéf Asociace pro ochranu a rozvoj kulturního dědictví ČR Pavel P. Ries.

Klášterní slavnosti. To bude zase kolotoč koncertů a skvělé zábavy

Ostrov - Bohatý nejen hudební program bude o nadcházejícím víkendu připraven v Ostrově. Zde se koná akce Klášterní slavnosti, která v sobě spojuje celou řadu zajímavostí.

Nákupem mu zlomil několik kostí v obličeji

Ostrov - Taškou s nákupem udeřil před časem 19letý mladík z Jáchymova o pětatřicet let staršího muže

Pro soutěž má Ostrov kvalitní sportoviště

Ostrov - Základní škola Masarykova v Ostrově bude v úterý 29. dubna hostit školní závody Odznak všestrannosti olympijských vítězů (OVOV). Před zahájením závodů dostal prostor starosta města Pavel Čekan, který celý projekt v rozhovoru představil.

Úřednice pomohla přihlásit kradená vozidla, hrozí jí za to až deset let vězení

Ostrov - Až na deset let do vězení za zneužívání pravomoci veřejného činitele může jít v případě odsouzení jednapadesátiletá pracovnice z ostrovské radnice, kde byla zaměstnaná jako úřednice odboru dopravně správního.

Ostrov díky dotacím ušetří desítky milionů

Ostrov - Ostrov může slavit. Všechny tři podané žádosti o dotaci z evropského programu se totiž ujaly a ostrovská kasa tak ušetří desítky milionů korun.

Kulturní dům oslaví své „kamenné“ narozeniny

Ostrov - Dům kultury v Ostrově oslaví 60. výročí od položení základního kamene stavby. Unikátní budova, která je chráněnou památkou, je už od svého vybudování významným centrem společenského a kulturního dění v podkrušnohorském městě. A podle současné ředitelky domu Romany Parmové tomu bude tak určitě i nadále.

Průmyslová zóna v Ostrově hlásí plný stav

Ostrov - Plno. Tak to vypadá s obsazením průmyslové zóny u Ostrova. Nyní nově s firmou Witte Nejdek, která odkoupila od Mahle Behr čtvrtinu jejich pozemku. Prodeji dalo zelenou mimořádné zasedání ostrovského zastupitelstva, které trvalo pouhých patnáct minut.

Strážníci střeží Ostrov už 20 let

Ostrov - Během slavnostního ceremoniálu nebyla nouze o veselé historky ze služby či vtípky na policisty. „Baťa obul celý svět, vy zase celý Ostrov," vtipně uzavřel oficiální program oslav moderátor akce.

Průmyslová škola v Ostrově vsadila na roboty

Ostrov - Střední průmyslová škola (SPŠ) Ostrov v současné době dokončila vybudování nového robotického pracoviště.

Vystěhováno. Co teď bude dál?

Ostrov - Vyklízení ubytovny proběhlo podle starosty v klidu. Pomohlo tomu rovněž vypnutí energií

Nebojí se ani krajského špitálu

Karlovarský kraj - Soukromá firma Nemos navrhne Karlovarskému kraji že bude manažersky řídit jejich ztrátovou nemocnici

Patří alkohol do ulic města?

Karlovarsko - Ostrov přemýšlí o zvětšení pásma, kde se nebude pít. Karlovy Vary tuto myšlenku nepodporují

V Ostrově budou lítat třísky, chystají se opravy

Ostrov - Několik padlých stromů a uzavírky. To vše si vyžádá projekt Revitalizace vnitrobloku ulic Horská, U Nemocnice, Borecká a Hlavní za necelých 10 milionů korun. Akce se uskuteční díky opět otevřené peněžence Regionálního operačního programu (ROP), kam chce sáhnout ruka ostrovské radnice.

Prezident ustál dav několika stovek gymnazistů

Ostrov - „Slyšel jsem názory, že otázky byly nacvičené, ale můžu to zcela jistě vyloučit," řekl ředitel ostrovského gymnázia Jaroslav Šafránek

Ostrovu se zalíbily cyklostezky. Vyrostou další

Ostrov - Po dokončení cyklostezky, která propojila Ostrov s Jáchymovem, se radnice rozhodla k dalšímu projektu. Tentokrát se cyklisté mohou těšit na nový vzdělávací okruh po zapomenutých místech Ostrovska.

Konec rekonstrukce zámečku je blízko

Ostrov - Třenice dělníků s památkáři během prací podle Vladislava Lupače z odboru investic nenastaly

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

https info

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT