Zde je přehled porodních alternativ a možností, nadstandardní nabídky i možnosti účasti tatínků při porodu:

Karlovy Vary – Z alternativ porodu si může rodička vybrat kromě klasického porodu na stoličce porod do vody, na vaku (měkké sedátko) nebo na žíněnce. Přítomnost tatínka je umožněna za úhradu 500 Kč. Nadstandardní porodní pokoj přijde také na 500 korun za den a nadstandardní pokoj na šestinedělí, ovšem bez sociálního zázemí, přijde na 250 korun za každý den.

Sokolov – Zde nabízejí možnost aromaterapie, pobyt ve vaně, hydromasážní sprše nebo sed na míči. Přítomnost otce u porodu je možná za finanční poplatek 300 Kč (za poskytnuté ochranné pomůcky na jedno použití). Všechny pokoje jsou dvojlůžkové se samostatným sociálním zařízením (WC, sprcha, umyvadlo). Naprostou samozřejmostí je pobyt novorozenců na pokoji u maminek. Pokoj pro současný pobyt partnera v porodnici k dispozici není.

Cheb – V Chebu se alternativně nerodí, ale rodičky mají k dispozici speciální stoličku, balón a žíněnky. Přítomnost tatínků u porodu je možná za poplatek 500 Kč. Nadstandardní pokoje jsou k dispozici dva, ale přespání tatínků není bohužel možné.