První letošní miminko se v Karlovarském kraji narodilo v ostrovské nemocnici a byla to holčička. Malá Vanessa Frosali se narodila pouhých 75 sekund po půlnoci. Po porodu vážila 3 300 gramů a měřila 48 centimetrů. „Je to naše první miminko a jsem rád, že vše probíhalo bez komplikací. Termín jsem měla 7. ledna,“ konstatovala maminka Nikola Noveková (na snímku), která do ostrovské porodnice přijela z Chodova.

Těsně po silvestrovské půlnoci se v ostrovské nemocnici narodila Vanessa Frosali a stala se tak vůbec prvním miminkem, které se v letošním roce narodilo v Karlovarském kraji. Malá Vanessa se narodila Nikole Novekové, která žije se svým přítelem v italské Florencii, kam se za několik týdnů všichni společně vrátí.

„Je to naše první dítě a musím přiznat, že nebylo plánované. Vybrali jsme si ostrovskou nemocnici, protože jsme na ni slyšeli jenom dobré reference. A to například i od mé maminky, která zde také rodila,“ řekla Nikola Noveková. Vanesska dostala příjmení po otci, který je Ital. „Pár týdnů budeme ještě v České republice, ale poté pojedeme zpět do italské Florencie, kde s přítelem žijeme. Vanesska bude mít jak české, tak i italské občanství,“ dodala maminka.

Šťastnou rodinu navštívil v ostrovské nemocnici i hejtman Josef Novotný. „Popřál jsem jim, aby byly zdravé a Vanesska krásná. Mamince jsem předal kytičku a šek na pět tisíc korun,“ uvedl hejtman Josef Novotný.