Bazén hotelu Thermal, který kromě originálního venkovního koupání v teplé vřídelní vodě nabízí návštěvníkům jeden z nejkrásnějších výhledů na lázeňské město, zapříčinil současnému řediteli hotelu Vladimíru Novákovi (a nejen jemu) hodně útrap. V roce 2014 byl, tak nějak na tajňačku, vypuštěn a vlastně zlikvidován. Jeho provoz prý byl (tehdy!) energeticky příliš náročný. Ale protože hotel Thermal vlastní stát, s novou vládní garniturou pod taktovkou ANO se změnila i bazénová budoucnost. Lidé bazén milovali, takže byl ihned zařazen do volebního programu. Jeho oprava přece zajistí kýžené volební hlasy.

Loni v srpnu, krátce před parlamentními volbami, jej ve světle reflektorů znovu uvedla do provozu tehdejší ministryně financí Alena Schillerová. V bazénu smočila prstíky a jásala. Všichni ostatní strnule přemýšleli, kdo se v té Potěmkinově bazénové hrůze plné nedodělků zraní jako první. A protože riziko úrazu postupně stoupalo, bazén byl v lednu, tou dobou už bez jásající ministryně, uzavřen.

Teď už je týden znovu v provozu. Bez fotografů, bez politiků a snad i bez šlendriánu, který byl ještě před rokem vydáván za kvalitní práci. Tak tohle by mohlo vyjít.

Dokončované prostory saunového světa.
Thermal postoupil v rekonstrukci. Saunový svět by se měl otevřít už příští týden