Je jim dvanáct a nad jejich úspěchem v robotické celosvětové soutěži v americkém Houstonu se tají dech. Obstáli na jedničku. Tento tým ze Základní školy jazyků v Libušině ulici v Karlových Varech se přitom dal dohromady teprve nedávno. Jenomže se sešli ti, kteří chtěli obstát, zvládnout náročnou soutěž a také dobře reprezentovat školu. A tito šesťáci to dokázali. V USA skvěle reprezentovali nejen školu, ale také Karlovarský kraj. A navíc zbořili zajeté a roky omílané klišé, že v učení žáci základních škol v tomto regionu příliš nevynikají.

K podnícení zájmu o cokoliv jsou na školách nepostradatelní učitelé a učitelky, kteří dokáží žáky zaujmout, strhnout je originální nápadem a pak se jim trpělivě věnovat a podporovat je. A i to se na této škole podařilo na výbornou.

Americkou misi Dana, Fiony, Lukáše a Emy z Libušinky lze hodnotit jako úspěch. Svou školu dokázali vyšvihnout mezi elitu vědy a výzkumu. Ale nabízí se i jiná klasifikace. Lze ji brát jako inspiraci a důkaz toho, že učit a učit se má prostě smysl.

Ivana Kalinová, redaktorka Karlovarského deníku