Linharta jsme navštívili minulý týden. Bylo tam sice pusto, ale objekt v dobrém stavu s novou střechou. Dosti smutný pohled byl na vypuštěné jezírko, které pamatuji s tryskající fontánou. Bylo by skvělé, kdyby se do karlovarských lesů vrátil bývalý ruch, turistika.

Dokončení projektu a zprovoznění lanovky na Tři kříže je sice krásnou myšlenkou, ovšem zde si nejsem jista návratností projektu. Otevření Goethovy rozhledny (Štěpánky), v rámci zpřístupnění vyhlídkově věže a zprovoznění provozovny stravování alespoň v omezené míře odpovídající návštěvnosti, též zpřístupnění Abergu, k němuž je blokován přístup z důvodu již poměrně dlouho probíhající rekonstrukce, by bylo skvělé. Nádherně zrekonstruovanému letnímu kinu, které jsem též navštívila, s nadšením tleskám. Na druhou stranu se nedivím zániku většiny letních kin, příp. divadel (pokud je mi známo, znovuotevření lesního divadla v Krči se nesetkalo s velkým zájmem diváků).

Dle mého názoru v tom hraje velkou roli jistá pohodlnost dnešní generace, ale i klimatické podmínky. Upřímně, představa, že večer, v té zimě (a dešti), která byla koncem minulého týdne, budu ve večerních hodinách sedět v letním kině a s nadšením sledovat film, je pro mě vážně scifi. Proboha, ani zadarmo, co zadarmo, ani kdyby mi za to někdo platil. Vždyť kromě tří krásných letních dnů nám bylo zima i na pokoji v hotelu . Příště snad raději někam, kde budu nadávat na to, jaká jsou tam nesnesitelná horka. Ale ne, extrémy nemám ráda. Příště, a nebude to zadlouho, to budou Luhačovice – tam se těším nejvíce . Jen doufám, tam opět nepropadnu někde na lávce.⋌ Markéta Janečková