Pan primátor Petr Kulhánek pro Deník uvedl, že kauzu nelze vidět černobíle a mělo by se k ní přistupovat racionálně. KMV dává na roveň Moseru a spol. Jana Bechera, kterým prý také město dělá reklamu.

Já se však pana primátora ptám: Kolik zchátralých památkových objektů na území města Karlovy Vary má Moser nebo Jan Becher? Kolik unikátních pavilonů se jim z jejich majetku ztratilo a skončilo na skládce? Se kterou z těchto společností vede primátorův magistrát správní řízení pro porušování zákonů této země? Které z těchto společností odvádějí své daně do Prahy, a ne do města, které je tak aktivně propaguje? Které z těchto společností parazitují na jménu tohoto města, přičemž produkt, který prodávají, v tomto městě nevzniká? Takových otázek bych mohl položit více a některé by panu primátorovi asi příjemné nebyly.

Karlovarské minerální vody se v minulosti provinily mnohým. Pro naši asociaci je však největším proviněním to, že nechávají chátrat památky, které mají ve svém majetku dvacet let a ze spekulativních důvodů skoupily téměř všechny pozemky v areálu bývalých lázní. Už jen toto je důvodem, proč by každý primátor měl říct: Tak pánové, dokud se ke kulturnímu dědictví tohoto národa nezačnete chovat v úctě, na mém úřadu nebude vaše jediná voda. Právě takový jasný a odhodlaný postoj by občané města jistě ocenili. Postoj princezny Koloběžky tu byl veden dvacet let. A jak to dopadlo, vidíme všichni kolem sebe.