Že by se mezinárodní filmový festival vrátil do Karlových Varů v listopadu, to by čekal málokdo. Většinou jde o silný týdenní filmový zážitek na přelomu června a července a pak se na rok film z lázní až do začátku příštího ročníku stěhuje. Letos je to všechno jinak. Pandemie změnila termín konání přehlídky a posunula ji na konec srpna a film v Karlových Varech zůstává i v listopadu. A s programem, který v této, opět covidově zjitřené a nervní atmosféře pohladí po duši. Doladit film vážnou živou hudbou, a to v podání špičkové České filharmonie, byl nápad, který je stejně skvělý jako toto symfonické těleso.

Variace, jak se celý projekt nazývá, slibuje silný hudební zážitek a pohlazení po duši, připravená filmová představení zase závan bezstarostných letních filmových hodů, které dají načas milovníkům filmu i hudby zapomenout na starosti a pandemický splín.

Krimifest v Březové.
Při Krimifestu nezapomněli na pozůstalé po hasičích a policistech

Je skvělé, že se filmový festival v Karlových Varech zabydluje téměř celoročně, že se film nechá objímat hudbou a návštěvníci si mohou vychutnat opravdovou uměleckou lahůdku naservírovanou s lázeňskou nostalgií, na podzim nevšedně barevnou a krásnou. Variace bude Karlovým Varům fakt slušet.

Ivana Kalinová, redaktorka Karlovarského deníku