Letošní návštěvnost v kraji se v hotelech zvýšila a podle počtu hostů skončil tento region sedmý. To je ta dobrá zpráva. Dále už je to horší, protože ta tři prokletá „nej“ zůstávají. Jsme nejmenší, nejchudší a intelekt některých zdejších obyvatel také není nic moc. Stejně jako některých politiků. Přitom bychom měli tolik co nabídnout.

Takže zatímco hosté přijíždějí, lidé se z kraje stěhují. To znamená, že ve službách, většinou mizerně placených, přestože na nich jsou hotely závislé, zůstávají jen ti, kterým se zaměstnavatelé snaží všemožně přilepšit. A mladí, kteří z kraje odešli na studia, se většinou nevracejí. Proč? A kam? Uplatnění pro vysokoškolské absolventy je v regionu minimální. To chce změnit vedení kraje, podnikatelé i firmy. Ale jde to ztuha. „Musíme táhnout za jeden provaz. Alespoň v těch palčivých problémech. Pak si nás Praha začne všímat,“ zaznívá od těch politiků, kteří si zoufalost lidí a podnikatelů z růstu cen a energií uvědomují.

Jenomže stačí sledovat jedno krajské či karlovarské zastupitelstvo, na němž si koalice s opozicí většinou jen vyřizuje účty a ke konstruktivní práci je leckdy fakt daleko. Což si tento krásný kraj nezaslouží.

Nová plechovková linka v závodě Mattoni 1873.
Mattoni 1873 rozjela vlastní linku na plechovky. Jsou zcela recyklovatelné