„Postup vedení města je dalším důkazem necitlivého nakládání s historickým dědictvím a prestiží Karlových Varů. V krizi se samozřejmě musí šetřit, ale především tam, kde se šetřit dá. Plošné snižování výdajů dostává oblasti, jako je kultura, na hranici existence, město se zřejmě řídí heslem ‚když se kácí les, létají třísky‘. Je to tristní,“ vyjádřil se k dění v Karlovarském symfonickém orchestru předseda základní organizace Strany zelených v Karlových Varech Dominik Jandl.

„Pokud postup vedení města zasadíme do dlouhodobého kontextu, není to překvapivé. Město nakládá s hmotným i nehmotným majetkem velmi nezodpovědně a amatérsky. Namátkou můžeme jmenovat návrhy na vybudování parkovacího domu na Divadelním náměstí, patálie kolem garážového domu u hotelu Imperial. Celkový výčet by vydal na velkou analýzu,“ dodala Štěpánka Bergerová, místopředsedkyně karlovarských zelených.

Strana zelených podporuje snahu ostatních opozičních stran o zařazení bodu týkajícího se situace v Karlovarském symfonickém orchestru na červnovém jednání zastupitelstva města.

(sz)