Uvádět na pravou míru glosu pana Hybnera o násilných metodách sdružení O co jim jde?! nepovažujeme za nutné. Poměrně objektivně se toho zhostila již redakce Karlovarského deníku, jež popsala i situaci, která všemu předcházela.

Za mnohem důležitější považujeme veřejnosti objasnit, že naše město ke svému 600 mil. manku z úvěru na hokejovou arénu bude do r. 2013 přidávat dalších 270 mil., což má být podíl města na finanční injekci z Evropské unie (celkem 420 mil.).

Podobné prostředky z EU jako K. Vary získává samozřejmě většina obdobných měst v republice. Rozdíl ale je, jak je využívají. Např. Mladá Boleslav z nich bude rekonstruovat Městské divadlo, jednotlivé ulice, parter Starého náměstí a opraví zastaralý vozový parkMHD.Kladno zase postaví pavilon nemocnice, provede revitalizaci sídliště Kročehlavy a sanaci budovy starých kasáren.

To jsou projekty „pro lidi“, na rozdíl od přístupu karlovarských radních, kteří chtějí především dostavět sportovní areál kolem hokejové haly, na který přes veškeré úvěry stále chybí prostředky. Projekt „Záchranného kruhu“ na Rolavě za 150 mil. Kč je i většině samotných zastupitelů záhadou a ani „Meandr Ohře“ není zrovna bolestným problémem způsobujícím nespavost občanů K. Varů.

To ale naše radní nezajímá. Pro ně je důležité, že přijdou peníze a oni je budou moci rozdělovat dalším stavebním dodavatelům, kteří se už dnes podílejí na zakázkách města za stovky milionů korun, za použití dokonalejších „losovaček“ druhé generace.

Otmar Homolka, O co jim jde?!, o.s.